Ostachowiczem Platforma strzela sobie w kolano

W tak wrażliwym wyborczym okresie Platforma strzela sobie w kolano posadą w Orlenie dla Igora Ostachowicza. Może doradca Donalda Tuska zasługuje na nią, może się mu należy, może jest wielokroć lepszy od innych, ale to jest polityka, to jest demokracja.

To się przekłada na głosy w urnie wyborczej. Co to za tłumaczenie, że inni – szczególnie z PiS – tak samo Ostachowiczów nagradzali, uprawiali nepotyzm, włącznie z zatrudnianiem żon.

Jeżeli Ostachowicz jest taki dobry, to nie powinien mieć problemów ze znalezieniem posady u przedsiębiorców prywatnych.

PiS ma podobnych Ostachowiczów, więc jest pewne, że Ostachowicz z PiS Ostachowicza z Platformy rozprowadzi, jeżeli uznają, że trzeba.

Należy zadać inne pytanie: jaki jest lepszy czas niż ten obecny, tak wrażliwy?

Nie ma innych czasów. Wszystkie są wrażliwe, zwłaszcza, gdy Platforma może obsadzać.

Ilu takich fachowców Tuska zostało obsadzonych w Orlenach, KGMH i podobnych spółkach?

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński ma ograniczony zbiór ludzi utalentowanych, kompetentnych. Czy mógł się powstrzymać przed tą medialną żenadą?

Posada dla Ostachowicza wygląda mi na wewnętrzną frondę w PO.

Czy Ewa Kopacz nie potrzebuje takiego PR-owca, jak Tusk. Zdaje się, że dużo bardziej.

Jeden Ostachowicz to dla Kopacz za mało. Więc co? Nie chciał pracować za marne pieniądze? Czy już jest zmęczony pompowaniem politycznych wielkości swoich postaci (nieliterackich, a politycznych)?

Jak to się dzieje, że gdy chodzi o pieniądze, zawsze dopatrujemy się zaprzaństwa, najgorszego?

Boję się o Ostachowicza, że na dłuższy czas jego nazwisko może stać się synonimem tego resentymentu.

Nieważne, że niesłusznie. Ważne, że jego nazwisko uzyska złe odium.

Wredna jest polityka, a polska w szczególności.

17 Komentarze

 1. Marlow Czy Ewa Kopacz nie potrzebuje takiego PR-owca, jak Tusk. Zdaje się, że dużo bardziej. Lecę po flaszkę i zaczynamy analizę. Przy okazji opłaczemy jełopa onepa.

 2. moodus Czy my mamy omamy? Czytam właśnie ostatnie zdanie wpisu i oto widzę tam: Wredna jest gramatyka, a polska w szczególności. :shock: _________________ cleofas Panie Wieniawo, tym razem pan szybciutko sprawdzi słówko „resentyment”! Dobry literat, dobry, szybko sprawdzi, no… PS. Panie Wieniawo kochany, Jak już pan zacznie sprawdzać, to może jeszcze ten „synonim”, co? Tak przy okazji… Nalegam…

 3. Najbardziej oburzony PISlam liczący jak zwykle na amnezję społeczeństwa, co nie będzie pamiętał pislamskich ludzi w Orlenie, odpraw ludzi Wildsteina z TV i 3 pełne etaty kuzyna Kaczyńskich.

 4. klio Jakoś PO miało siedem lat czasu aby te sprawy pozmieniać, bo mają większość w sejmie, i nic a nic w tym temacie nie zrobili za to potrafią mamić historią, co mnie teraz obchodzi że PIS wystawił tam kogoś kiedyś swojego do Orlenu, jeśli to było złe, to dlaczego to powtarzają? Jak chcą uchodzić za lepszych to niech tacy będą, a wciąż słyszę że PIS to PIS tamto i tak na okrągło.

 5. (romano43)
  Wiem, że powinni to zlikwidować, jednak dostaję torsji gdy pisowcy krzyczą”skandal, hańba” a sami garściami garnęli do siebie skolko ugodno.Taki Jaworski z upadłej stoczni 333tys i jeszcze się sądził o więcej.To jest hipokryzja.

 6. klio Mają prawo krzyczeć bo teraz oni są w opozycji, był czas że to PO krzyczało ale robili coś gorszego bo obiecywali ze zmienią, byle tylko do władzy się dorwać, a potem to benzyna może być po 7zł. Czy z powodu nich masz torsje?

 7. (romano43)
  No jeśli masz dowód, że akurat to obiecywali to dawaj.Mniejszy będę miała absmak na hipokryzję PIS.
  A minister oddała pieniądze-dla kleru, by im większe dupy urosły:(

 8. klio No tak, mogli kolesie (z) PiSu, teraz kolej na ludzi (z) PO. Czyli jednak tacy sami, nawet Ty to widzisz. PS Zmień nick na Kali. :mrgreen:

 9. klio To hasło „by żyło się lepiej”, to chodziło o te wysokie odprawy? Pitera w ostatnim wywiadzie w TV mówiła że na likwidację tych odpraw politycy by się nie zgodzili więc ani nie próbowali, ustawa PIS w tym temacie leży do dziś w sejmie.

 10. (romano43)
  Wiesz co Romuś? nie chrzań.Sami siedzą w spółkach i czerpią całymi garściami.Wystarczy sprawdzić w miastach gdzie rządzi PIS jak Wołomin, Radom i inne.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.