Witam Kaczyńskiego wśród patriotów

Czyżby Jarosław Kaczyński nareszcie zachował się, jak patriota i odmówił spotkania z Viktorem Orbanem?

A czy wcześniej nie był patriotą, bo Orban się przecież nie zmienił? Przejawiał te samo sowieckie, totalitarne zapędy, acz pod płaszczykiem konserwatywnego demokraty?

Czyżby otrzeźwienie umysłu przychodziło dopiero wówczas, gdy polityk wypowie cały alfabet? U Orbana bukwy było widać w jego mowie na każdym kroku, nie trzeba było zbyt wiele spostrzegawczości.

Dziwne, że pod takim przywództwem Węgry są w UE, choć zmarginalizowane. Orban przetrącił kręgosłup Madziarom i będą odczuwali to dłużej, niż sięga władza Orbana.

Kompletnie nie rozumiem poskręcanych, jak powróz myśli Kaczyńskiego o kanclerz Niemczech i prezydencie Francji. Acz sąd prezesa był transmitowany ustami Mariusza Błaszczaka (tego ostatniego kiedyś dziennikarze winni spytać, czy Albania jest w UE?)

Mianowicie geniusz prezesa zaliczył Niemcy i Francję do grupy państw węgiersko pochodnych. Błaszczak: „Także działania kanclerz Niemiec i prezydenta Francji na przestrzeni ostatnich lat negatywnie wpływają na jedność Unii”. (O premierze Węgier: „postawa Viktora Orbana burzy solidarność państw Unii Europejskiej”).

Coś ustom Błaszczaka w rozumie (lubię takie metafory niemal pisowskie) się poplątało, bowiem standardy w UE ustanawiają Niemcy i Francja, a nie opozycja w Polsce w postaci Kaczyńskiego, a nawet Błaszczaka.

Myśli prezesa znam na wylot, daje je w wywiadach i na konferencjach prasowych. Są to myśli ubogiego inteligenta, który lubi wrzucić do nich skwarkę ze słownika wyrazów obcych. Niemniej cieszę się, iż prezes wraca na ścieżkę patriotyczną. Już nie chce drugiego Budapesztu w Warszawie. Nie wiem, jak z Ankarą, bo też prezes marzył o Erdoganie.

Piłsudskim prezes też nie zechce zostać, zwłaszcza po strofowaniu przez prof. Andrzeja Nowaka (UJ) i wykładzie na temat geriatrii w polityce.

Witam prezesa w gronie patriotów, właśnie podskakuję na fotelu przed laptopem. Muszę uważać, żeby nie połamać mebla.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.