Czy Kaczyński będzie pre-Dudą?

Kilka miesięcy temu, gdy nikomu nieznany Andrzej Duda został kandydatem Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta, można było mieć wątpliwości, czy jest rasowym pisowcem.

Coraz lepiej go znamy, a publika rozpoznaje jego fizjonomię. Wcześniej nie znano Dudy, bo nie dał się poznać, ale widać, że szybko się uczy. Zdolny pisowiec. Czy zdolny polityk? – okaże się po wyborach, bo albo zostanie wdeptany w niepamięć, jak Piotr Gliński, który przed nim pełnił w PiS rolę kandydata Kaczyńskiego do wszystkiego, albo wyrąbie sobie pozycję w partii.

Na razie Duda rąbie, jak typowy pisowiec i to daje nadzieję, że jednak nie będzie Glińskim bis.

Partia Kaczyńskiego ciężko pracowała na aferę SKOK-ów (Leszek Balcerowicz nazwał to największym przekrętem w dziejach polskiej bankowości), a Duda dzisiaj (środa, 25.03.2015) powiedział: „Platforma i otoczenie prezydenta mają poważny problem ze SKOK-ami”.

Zdolny ten Duda. Niedługo to prezes będzie musiał pobierać nauki u kandydata. Bo nędzne jest „Nikt nam nie powie, że białe jest białe…” wobec… No, właśnie, jak to nazwać?

W tym stwierdzeniu Dudy jest jego mistrzostwo dialektyki pisowskiej, bo retorem pisowskim jest prima sort.

Wg powyższej dialektyki można mniemać, iż Grzegorz Bierecki jest senatorem Platformy Obywatelskiej, tylko dla niepoznaki przebrał się za pisowca.

Można mniemać, że to PO broniła jak zbiorowy Reytan SKOK-ów przed Komisją Nadzoru Finansowego. A podpisy pod różnymi listami w obronie SKOK-ów nie są parafami Dudy i jego koleżanek i kolegów: Anny Fotygi, Antoniego Macierewicza i innych, tylko fałszywką. No, popatrzcie, „PO ma problem ze SKOK-ami…”

Ależ jesteśmy nierozgarnięci. A dlaczego? Bo Dudy nie było jeszcze kilka miesięcy temu.

Wspomniany Balcerowicz powiedział, iż gdyby PiS rządziło, Polska wyglądałaby jak Ukraina.

Chodzi o gospodarkę. Tak sobie kombinuję: co też Balcerowicz miał na myśli?

Czy Ukrainę z dzisiejszym brakiem Krymu i Donbasem, czy Ukrainę w czasie Majdanu?

Na miejscu Kaczyńskiego już bałbym się Dudy. Miał być Glińskim bis, a to Kaczyński może być pre-Dudą.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.