Premier Kopacz to ma szczęście, naprzeciw niej zezowate szczęście

Ewa Kopacz na szczęście porzuciła syndrom krótkiego nosa, wedle którego: co znajduje się w zasięgu mojego zeza, jest najważniejsze.

Najważniejszy w tej chwili jest kryzys z uchodźcami. I wcale nie jest to kryzys europejski, ani polski. Jest to kryzys unwersalny (globalny).

UE stara się go rozwiązać. To nie kryzys rozwiąże Unię, to Unia ma szanse na jego rozwiązanie. W tym aspekcie kryzysy są pożądane, gdyż wprowadzają innowacje społeczne w skali makro.

Cywilizacja zachodnia wyszła z okresu ewolucji, znajduje się w okresie kultury. Nasze elity w ogóle nie są przygotowane na Europę, ani na świat. Wąski nacjonalizm zabija najpierw społeczeństwa, potem narody. Już byliśmy zabici w XIX wieku i prezez dużą część XX. Polscy politycy znajdują się w fazie zaprzeczenie rozumowi, czyli zabijania.

Nie za bardzo rozumiem, jak kilkanaście tysięcy ludzi innej narodowości, innej wiary, miałoby zagrozić polskiemu społeczeństwu. Dlaczego islam miałby być konkurencją dla naszego wstecznego katolicyzmu? To jest to samo. Ani w islamie, który przecież już jest od czasów tatarskich, nie ma ks. Tischnerów, ani w dzisiejszym katolicyzmie. Same Rydzyki w randze szeregowców (księży) i generałów (biskupi). Katolicyzm w polskiej wersji jest skazany na wymarcie, walczący islam także. Nie ma w nich duchowości, jest zapiekłość, małość, nienawiść.

Polska przy okazji kryzysu z uchodźcami wzmacnia się. Wbrew sobie – taki paradoks. Rośnie politycznie wbrew sobie także Ewa Kopacz. Kto rozumny niech jej sekunduje, niech ją zachęca do nowoczesnych rozwiązań. Bo po wyborach 25 pździernika mogą przyjść siły, które nas wycofają.

Beata Szydło jest nieszczęściem, a prezydent Duda urwał się z jakiejś choinki. Polacy bardzo źle wybrali głowę państwa, ale elity są od tego, aby cierpliwie uczyć społeczeństwo wyjścia z zaścianka.

Ewa Kopacz porzuca skorupę zniewolonej Polską, ale takie mamy zezowate szczęście, że głową państwa jest Duda, a prezesa Kaczyńskiego zastępuje surogatka Szydło. Premier Kopacz przeciw tym skamielinom.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.