Kaczyński i Duda – fighterzy w sprawach uchodźców

dwajPolacy

Andrzej Duda siedmiomilowymi krokami dogania Jarosława Kaczyńskiego. Jak się jeszcze bardziej postara, to będzie lepszy od prezesa PiS.

Polskie media nie chcą podziwiać Dudę, a ten – proszę – dostaje się na czołówki belgijskich gazet za sprawą wina za 12 euro.

Ile się nawysilał niezbyt inteligentny Krzysztof Szczerski, aby przedstawić sukces Dudy w spotkaniach z prezydentem USA Barackiem Obamą. Trzy razy się spotykał, ale niewdzięczni Jankesi tego nie zauważyli. No, zauważyło „wSieci”.

Tak wysilał się niezłomny polski prezydent, że najważniejszy amerykański portal polityczny Politico zauważył Dudę i jego prezesa.

Jankesi, którzy zbudowali kraj na samych uchodźcach, tubylców spychając do rezerwatów, są czuli na tym punkcie.

Politico stworzył ranking 10 wypowiedzi polityków, którzy wyrazili się w idiomie antyamerykańskim, czyli źle o uchodźcach.

I proszę – dwóch Polaków weszło do dziesiątki. To jakby dwie polskie drużyny grały w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a nawet wyżej w 1/4 LM.

Dajmy na to Legia Warszawa i Lech Poznań. Legia to wiadomo – prezes z Żoliborza, a Duda to Lech, bo jeszcze nie rozliczył się z Nowym Tomyślem.

I jak daleko zaszedł w tej klasyfikacji prezes Kaczyński. Mianowicie wg Jankesów należy mu się 3. miejsce. Podium. To jakby prezes PiS grał na ten przykład w półfinale i tam poległ dopiero z Barceloną. PiS musi mieć w intelektualnym składzie odpowieednika Roberta Lewandowskiego. Nieco gorzej spisał się Lech Poznań, tj. Andrzej Duda, który wg Politico sklasyfikowany jest na 8. miejscu.

Ale w następnym sezonie klasyfikacja będzie odwrotna, Duda awansuje z ćwierćfinałów. Prezydent ma siedmiomilowe buty absurdu, acz Polska jeszcze nie nazywa się Absurd, ani jakim tam dadaizm, Może będzie Dudaizmem.

No to scool winem za 12 euro. Tylko proszę nie pić z gwinta, wszak nie jesteśmy Korwin-Mikkem.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.