Mocarstwowa polityka kołka w płocie – pisowska polityka zagraniczna wg Waszczykowskiego

waszczykowskiAktuanie

Expose Witolda Waszczykowskiego było gorsze niż można było się spodziewać. Byłoby ciekawsze i lepsze dla Polski, gdyby minister go nie wygłaszał.

Waszczykowski cierpi na postępującą atrofię myśli. Rozumiem, że nie jest władny samodzielnie się wyrażać, tylko prezesa reprezentować, ale to świadczy o kompletnym zagubieniu się PiS-u na zewnątrz Polski.

Waszczykowski zaproponował Polsce pozycję kołka w płocie. Wszystkie problemy Unii Europejskiej zostawione zostały niej, a praktyczna rada Waszyczkowskiego ogranicza się do: dawajcie szmal na polityke spójności, a odczepcie się od nas z problemami, nie atakujcie nas, nie zabijajcie.

Zaś stosunki z Niemcami nadają się do remanentu.

Waszczykowski chciałby się wpisać w politykę zagraniczną wypracowaną przez Radosława Sikorskiego, ale wychodzi mu okrakiem, bokiem, jak zrecenzował Grzegorz Schetyna relutatem jest „przodem do Rosji”.

Kołek w płocie (mocarstwo regionalne) wypracowany przez PiS ma jeszcze drzazgę do zagospodarowania, Viktora Orbana, który siedzi w kieszeni Rosji.

Za rządów poprzedników graliśmy w I lidze europejskiej, teraz zostaliśmy zepchnięci na margines. Żadne zaklinania, że nas nie lubią, niczego nie wskórają. Nie lubi się brudnego, brzydkiego i głupiego. Nie tylko tak PiS się prezentuje, ale nad tym silnie pracuje.

U Waszczykowskiego atrofia będzie postępować. Nie potrafi negocjować i poruszać się w języku dyplomacji. Taki zawsze knoci.

Polski tak szybko PiS nie wykończy, ale na zewnątrz mogą zajść nieodwracalne zmiany, bo Unia będzie się integrować bez takich bytów pastwowych jak Pislandia.

Grzegorz Schetyna z Ryszardem Petru jak najszybciej powinni powołać gabinet cieni, który formułowałby polskie aspiracje zaprzepaszczane przez PiS, w tym w polityce zagranicznej. Amerykanie, Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy będą woleli rozmawiać z dyplomatą z cienia, niż z Waszczykowskim, bądź Macierewiczem, bo ci mają tylko takie marne papiery, które sami sobie wystawiają.

Skuteczność polityków cienia będzie lepsza niż wegetarianina atrofii Waszczykowskiego i jego kolegów z łaski prezesa Kaczyńskiego.

Więcej >>>

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.