Kiwanie PiS. Kurski misją. Morawiecki bilionem w rozumie. Gwiżdże prezes

wTVP

Jacek Kurski wychodzi ze skadinąd słusznego spostrzeżenie, że likwidując telewizję publiczną, PiS zyskuje przewagę. Ma media niepokorne, a normalni TVN i Polsat, które są profesjonalne. Te ostatnie tworząc informację relacjonują wszystkie strony sporu, do debaty zapraszają wszystkie opcje polityczne.

Kurski oświadczył, że telewizja, którą kieruje ma być misyjna. Co to znaczy? Przede wszystkim, że widz odejdzie, jak Ryszard Bugaj, który twierdzi, że „Wiadomości” nie można oglądać.

Słusznie. Jak też nie lubię torsji, zwłaszcza przy przechyle w jedną stronę, misji PiS.

Ta telewizja „z misją” wszak nie będzie jak BBC, która jest robioną z prawdziwą misją. Jak nazwać „misję” PiS w kotenście rzeczywistej, prawdziwej misji? Dymisją z rzetelności? Remisją? Tak! To zaraza nierzetelności przeniesiona z mediów „niepokornych”, takich jak TV Trwam, Republika.

Utrzymując się w temacie mediów. Był kiedyś taki program telewizyjny „Miliard w rozumie”. PiS weszła na zdecydowanie wyższy koturn i za Kaczyńskim Mateusz Morawiecki rozpoczął grę „Bilion w rozumie” (w tym połowa w kasie unijnej).

kuriozalna

Ta gra o bilion zaczęła się od frankowiczów, bo od czegoś musi się zacząć. Andrzej Duda przyjął ustawę o frankowiczach, Morawiecki powiedział, iż „ustawa musi być poprawiona”, po czym Ministerstwo Fonansów wydało oświadczenie, że „nie prowadzi prac nad poprawką do projektu ustawy o kredytach frankowych. Kwestią tych kredytów zajmowała się Kancelaria Prezydenta RP”.

W piłce nożnej nazwywa się to kiwką, kiwaniem. Kurski kiwa misją i wyjdzie mu zaoranie mediów publicznych, boisko LZS PiS. Morawiecki kiwa się o bilion z Dudą i Szałamachą. Gwizdek w ustach ma Kaczyński, który gwiżdże na Polaków i Polskę.

Zakiwają się, to pewne jak amen w pacierzu mówionym przez o. Rydzyka.

Więcej >>>

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.