KOD: Szydło, publikuj wyrok Trybunału Konstytucyjnego

morze

Manifestacje KOD przebiegają coraz sprawniej, gromadzą ludzi, którzy są świadomi, dlaczego w nich uczestniczą i co ich odrzuca w parciu PiS ku parcianej autokracji.

Dzisiejszy przekaz KOD był prosty: „Beata, publikuj orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego”. Dzień po opinii Komisji Weneckiej jest on jeszcze silniejszy. Władza jest od przestrzegania reguł demokratycznych, a nie zawłaszczania i niszczenia czegokolwiek się dotknie.

A na razie tak idzie Beacie Szydło. Andrzej Duda to niedojrzały człowiek, a polityk taki, jak jego słowa wypowiedziane w Otwocku, niegodne Polaka i człowieka.

W czasie demonstracji pojawiły się dwie zewnętrzne wieści. Dziennikarze z TVP Info złamali nieprofesjonalizm swego kierownictwa pisowskiego i relacjonowali manifestacje KOD. A drugi, iż Beata Szydło odepchnęłaa od siebie opinię Komisji Weneckiej, która została rzucona na żer sejmowi.

Premier jest od publikowania orzeczenie TK, takie jest zalecenie opinii KW. Posłowie mogą sobie przeczytać tę opinię na głos, a poza tym powinni unieważnić pisowską uchwałę sejmową o 3 sędziach Trybunału Konstytucyjnego. Zaś Andrzej Duda – choćby w środku nocy – odebrać od zaprzysiężonych pisowskich sędziów „zaprzysiężenie o odebraniu im zaprzysiężenia” (cudowna groteska PiS).

KOD w tej chwili jest najsilniejszą siłą opozycyjną obywateli wobec władzy PiS. Zauważmy, iż manifestacja była zapowiedziana przez Nowoczesną Ryszarda Petru, ale to KOD potrafił zgromadzić „morze ludzi” w Warszawie i tysiące w innych miastach. W Poznaniu najwięcej od czasu zaistnienie niepołuszeństwa obywatelskiego dotyczącego TK i standardów demokracji.

To jest nieposłuszeństwo obywatelskie, które dlatego powstało, iż ludzie nie godzą się na odbieranie praw obywatelskich, sensu istnienia państwa prawa i robienie wody z mózgu przez lichych polityków PiS.

Nieposłuszeństwo obywatelskie jest wpisane w konstytucję Niemiec, ale nie w polską, acz to u nas podręcznikowo realizowana jest ta myśl H. D. Thoreau, świetnie intelektualnie skodyfikowana przez KOD.

W Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak użył bardzo trafnej frazy: „Widzę wolne miasto Poznań”. Na manifestacjach KOD ta wolność jest dojrzała, świeża i naprawdę pełna europejskości, światowa, nic nie ma w niej z parcianości wroga polskiej demokracji, jakim jest obecna władza.

Jak to pisał Tadeusz Konwicki w „Bohiniu”: słychać przebiegunowanie władzy.

Więcej >>>

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.