PiS kradnie kolejną rocznicę Polaków – poznański Czerwiec ’56

prezydentPoznania

Funeralia pisowskie związane z katastrofą smoleńską przyjmują formę karykaturalną, groteskową.

Podczas 60. rocznicy obchodów poznańskiego Czerwca ’56 ma być odczytana w apelu lista pasażerów śmiertelnego lotu Tu-154 do Smoleńska.

Taki absurd, taka zgniła myśl mogła się narodzić w głowie Antoniego Macierewicza, bądź Jarosława Kaczyńskiego. Wszak u prezesa PiS wylęgły się takie potworki, które wyszły następnie mu przez otwór gebowy: najgorszy sort Polaków, element animalny, gestapo, itd.

Niczego sobie semantyka larwuana. O Macierewiczu nie piszę, bo ten minister zasługuje na nowy wosjkowy stopień (wszak lubi ubierać się w moro): pacjent. Jakie pagony? A może być logo PiS.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, prosi, aby nie łączyć obchodów Czerwca ’56 z katastrofą smoleńską. To zupełnie inne porządki funeralne. Jaśkowiak boi się o bezpieczeństwo obchodów, na które przybędą dostojnicy z zagranicy. Wówczas o incydent nietrudno.

Najprawdopodobniej do katastrofalnego zdarzenia dojdzie w podobnych okolicznościach. Politycy PiS pracują usilnie nad skłóceniem Polaków. Oprócz tego, że degradują Polskę we wszystkim, co tylko możliwe.

Czerwiec ’56 i niechlustwo związane z katastrofą smoleńdką to zupełnie inne pamięci. Lech Kaczyński śpieszył się na rozpoczęcie kampanii wyborczej do Katynia, bo to tak ładnie, patriotycznie wygląda, aby podeptać groby zamordowanych. No i musiał za wszelką cenę lądować w Smoleńsku. Dlatego zresztą doszło do katastrofy.

Z dużym prawdopodobieństwem Lech Kaczyński, ofermowaty człowiek i polityk, któremu nie leżała władza i przerastała prezydentura, mimowiednie, mimowolnie – w psychologii jest taka namiastka dążenia – pozwolił sobie na bezwiedne samobójstwo. „A niech się dzieje wola nieba, z nią się zgadzać trzeba”.

Za katastrofę smoleńską odpowiada dysponent lotu – L. Kaczyński. I jak ona ma się do strajków i protestów w PRL-u? Dalibóg trzeba mieć umysły Macierewicza i Kaczyńskiego, aby domyslić się takich intelektualnych potworków.

Przupomnę Józefa Cyrankiewicza, który wypowiedział słynne słowa związane z Czerwcem ’56: „Każdemu, kto podniesie rękę przeciw władzy ludowej, władza tę rękę odrąbie”.

W tej chwili mamy władzą upodabniająca się do tamtej ludowej, która też powoływała się na suwerena, aby deptać prawo, rozum, rozsądek i Polaków.

Więcej >>>

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.