Kaczyński, 10.11.2016

 

Czy teraz już zawsze będziemy obchodzić wigilie świąt narodowych czy to tylko wtedy jak się to zbiegnie z kolejną 1679 miesięcznicą?

CZWARTEK, 10 LISTOPADA 2016

Kaczyński: Realizujemy program w trudnych czasach. Przeciwstawia nam się wielu. Musimy dać sobie radę

22:00
kaczynski1ipla

Kaczyński: Realizujemy program w trudnych czasach. Przeciwstawia nam się wielu. Musimy dać sobie radę

Jak mówił prezes Jarosław Kaczyński:

„Idziemy tą drogą, choć jest to dopiero początek, ale początek już bardzo znaczący. Uczyniliśmy już bardzo wiele, by wolność przywrócić, by przywrócić sprawiedliwość. Ale to co przed nami, jest trudniejsze. Bardzo bym chciał, wszyscy byśmy chcieli, żeby za dwa lata, w 100-lecie odzyskania niepodległości, nasze poczucie siły, pewności było większe, mocniejsze niż dzisiaj, byśmy byli bardziej wolni i bardziej suwerenni. Przyszło nam realizować nasz program w trudnych czasach, w których przeciwstawia się nam wielu i musimy dać sobie z tym radę. To hasło, które tak często pada – „Damy radę” – musi być rzeczywistym hasłem, musimy być głęboko przekonani, że przykłady naszych przodków, przykład marszałka Piłsudskiego, musi być czymś, co przemówi do nas, co buduje nasze poczucie obowiązku i poczucie tego, że to, co niemożliwe może być możliwe, że możemy zwyciężyć, wbrew wszystkiemu, wbrew wszystkim naciskom”

„Obrzucają nas kamieniami, być może będą spadać lawiny, ale dojdziemy do celu”

„A ataki, z którymi mamy do czynienia w naszym kraju, to, co dzisiaj się dzieje, to walka o wolność Polski w Europie. Musimy iść tą drogą, na której końcu będzie można już powiedzieć: Tak, jesteśmy w Europie, ale w Europie jest silna, suwerenna Polska. Polska, która jest, wbrew wszystkiemu, ostoją i redutą wolności. I dojdziemy do tego celu. Idziemy i będziemy. To trudna droga, do góry. Obrzucają nas kamieniami, być może będą spadać lawiny, ale dojdziemy”

21:56

Kaczyński: Naprawę Rzeczpospolitej traktujemy jako swoje zadanie, obowiązek, imperatyw

Jak mówił przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego prezes PiS, Jarosław Kaczyński:

„Ta Rzeczpospolita, którą dziś mamy jest wolna, ale wolność w niej wciąż jest słaba, na wolność podnoszona jest ręka i to zarówno tu wewnątrz, jak i z zewnątrz naszego kraju. Jest potrzebna naprawa, naprawa Rzeczpospolitej i chciałbym powiedzieć tutaj, w imieniu PiS, naszych sojuszników, całego obozu niepodległościowego, że my tę naprawę Rzeczpospolitej traktujemy jako swoje zadanie, jako swój obowiązek, jako imperatyw”

21:11
kaczynski

Kaczyński: Nie będzie wolnej Polski bez prawdy, bez właściwego uczczenia tych, którzy zginęli

Jak mówił podczas obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej prezes PiS, Jarosław Kaczyński:

„To już 79 miesięcy, ale dzisiejszy dzień jest szczególny, bo jutro Święto Niepodległości, święto narodowe i dlatego chciałbym powiedzieć kilka zdań o tym, że te nasze obchody, zabiegi, walka o to, by prawda wyszła na jaw, by uczczono ofiary tragedii smoleńskiej, by stanęły pomniki, jest częścią szczerszego przedsięwzięcia, jest częścią tego wszystkiego, co czynimy dla niepodległości Polski. Bo Polska niepodległa to musi być Polska żyjąca w prawdzie, żyjąca bez obaw, bez strachu, to musi być Polska prawdy, Polska, która jest gotowa oddać cześć tym, którzy zginęli służąc ojczyźnie, zginęli na służbie, którzy chcieli oddać cześć ofiarom ludobójstwa w Katyniu”

„Nie będzie sprawiedliwej, wolnej Polski bez prawdy, bez właściwego uczczenia tych, którzy zginęli”

„To są sprawy wydawać by się mogło bardzo odległe, ale tak naprawdę bardzo bliskie. Nie będzie sprawiedliwej, wolnej Polski bez prawdy, bez właściwego uczczenia tych, którzy zginęli. Nie będzie bez zamknięcia sprawy, która tak długim cieniem położyła się na naszym życiu narodowym, społecznym, sprawy smoleńskiej. Ona, jak wszystkie w historii, musi pewnego dnia przejść już do przeszłości, ale może przejść do przeszłości tylko w tedy, gdy nasze zadanie, nasza misja zostanie skończona. Stąd to dzisiejsze spotkanie łączymy jak co roku z obchodami wigilii święta narodowego”

300polityka.pl

waldemar-kuczynski

Salvador Dalí photographed in 1929 with Luis Buñuel

cw7zc_vweaa2vnk

 

Andrzej Duda wygłosił orędzie o wspólnocie wszystkich Polaków. A wcześniej… podpisał kolejną kontrowersyjną ustawę

Paweł Kalisz
10.11.2016
Dodaj do messengera
Prezydent Andrzej Duda w dzisiejszym orędziu mówił o wspólnocie wszystkich Polaków.
Prezydent Andrzej Duda w dzisiejszym orędziu mówił o wspólnocie wszystkich Polaków. • Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Prezydent Andrzej Duda wygłosił dziś piękne orędzie do narodu z okazji wigilii Święta Niepodległości. Nawoływał w nim do pojednania. I można by przez chwilę uwierzyć w to, że głowa państwa od dziś będzie już rzeczywiście prezydentem wszystkich Polaków, jak zapowiadał w kampanii wyborczej. Gdyby nie to, że za słowami nie poszły czyny.

– Wracamy do przeszłości, żeby budować lepszą przyszłość – mówił dziś Prezydenta Andrzej Duda. Podkreślał w swoim orędziu, że Europa dostarcza dziś ciężkich chwil. Jakich? Jak zauważa prezydent, mamy w UE kryzys migracyjny, do tego prowadzone są działania wojenne na wschodzie i na południu. Oprócz tego Europejczycy zmagają się z terroryzmem i na wszystkim kładą się cieniem zmiany naruszające spójność Unii Europejskiej.

 

I w obliczu tak ciężkich czasów prezydent zaapelował do rodaków o to, żeby zacząć burzyć mur, jaki przez ostatnie miesiące stawiano między tzw. obywatelami gorszego sortu a zwolennikami PiS. – Bądźmy razem, bez względu na to, w jakim kto idzie marszu i jakie ma poglądy. Bo przecież wzrok nas wszystkich zwrócony jest w tą samą stronę: ku dobrej przyszłości naszej ojczyzny – mówił dziś w orędziu prezydent Duda.

 

Tym wszystkim, którzy zacierają ręce na myśl o tym, że prezydent już jutro przyjmie ślubowanie od sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz wpłynie na premier Beatę Szydło, by opublikowała niekorzystne dla PiS wyroki TK musimy z obowiązku zacytować jeszcze jedno zdanie. – Zgodne świętowanie będzie znakiem tego, że potrafimy wznieść się jako naród ponad niepotrzebne podziały i spory – powiedział dziś Andrzej Duda.

Prezydent, który tak pięknie mówił w orędziu w wspólnocie, kilka godzin wcześniej podpisał dzielącą opinię społeczną ustawę „Za życiem”. Czyli nowy pomysł rządu, który zakłada przyznawanie jednorazowej zapomogi tym matkom decydującym się urodzić dziecko, o którym wiadomo, że będzie upośledzone. Prezydent nie dostrzegł powszechnego oburzenia Polaków przeciwko tej ustawie, mimo tego, że pikietowali także … przed Pałacem Prezydenckim.

źródło: RMF FM

duda-wyglosil

naTemat.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.