Kaczyński, 11.11.2016

 

PIĄTEK, 11 LISTOPADA 2016

Kaczyński: Jest płaszczyzna jedności w Polsce. To płaszczyzna zabiegania o zmiany w Europie

19:11
kaczynski7a

Kaczyński: Jest płaszczyzna jedności w Polsce. To płaszczyzna zabiegania o zmiany w Europie

Tu trzeba przypomnieć to wydarzenie sprzed dwóch lat. To poczucie, że zgłoszenie Andrzeja Dudy to pusty gest bez znaczenia. Można mówić, że dziś za zamianami w UE jesteśmy tylko my, no i Węgrzy. I że w związku z tym nie należy nic robić. Nie należy z determinacją dążyć do tych zmian. Trzeba wierzyć, że niemożliwe może być możliwe. Trzeba wierzyć, że możemy zwyciężyć. Bo tylko wtedy, ten bieg wydarzeń fatalny dla Polski, dla Europy może zostać odwrócony. Dziś wielkim zadaniem w Europie jest odwrócenie bieguna – mówił w Krakowie Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: Jest płaszczyzna jedności w Polsce. To płaszczyzna zabiegania o zmiany w Europie

Ale gdy mówimy o tej konieczności, tej wyzwaniu, to nie możemy też zapomnieć o sprawach wewnętrznych. Nie możemy zapomnieć tej prawdy, o której powiedział wczoraj prezydent Duda: Polska pęknięta jest Polską słabszą, trzeba jednoczyć. Chciałem powiedzieć, że jest płaszczyzna tej jedności. To płaszczyzna zabiegania o zmiany w Europie. O te zmiany, które są tak bardzo potrzebne. O to by Europa nie brnęła w kierunku, który musi oznaczać jej klęskę. Tylko, by poszła w inną stronę. To musi być biało-czerwony ruch. I z tego miejsca, 11 listopada 2016 roku, na dwa lata przed stuleciem polskiej niepodległości wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic – nawet daleko idących – chcą silnej Polski i silnej Europy.

19:11

Szydło: To nie był łatwy rok. Dużo zrobiliśmy, ale wszyscy mamy poczucie, ze można było zrobić jeszcze więcej

Jak mówiła premier Szydło w Krakowie, w trakcie uroczystości obchodów 11 listopada:

„Niedługo, 16 listopada będzie rocznica udzielenia wotum zaufania naszemu rządowi (…) To nie był łatwy rok. Rok, w którym dużo zrobiliśmy, ale też zapewne wszyscy mamy poczucie, że można było zrobić jeszcze więcej. To nie był rok także dlatego, że cały czas – mimo, że rządzimy i mamy samodzielną większość parlamentarną, mimo że jest nasz prezydent – to cały czas musimy pokonywać te samej trudności i te same problemy i walczyć z tymi samymi przeciwnościami, z którymi musieliśmy walczyć w trakcie kampanii, a wcześniej przez 8 lat, kiedy ciężką pracą nas wszystkich walczyliśmy o każdy dzień i każdą miejscowość, każdy głos i wreszcie przyszedł ten upragniony dzień zwycięstwa. Ale tak, jak wolność nie jest dana raz na zawsze i to zwycięstwo nie jest dane raz na zawsze, musimy pamiętać o tym, że każdego dnia, kiedy podejmujemy nasze działania, musimy mieć poczucie tego, że nadal jesteśmy biało-czerwoną drużyną i że ta drużyna idzie dalej do przodu, że będzie zwyciężać”

19:01

Kaczyński: Nie mogę powiedzieć, że nasza wolność, nasza suwerenność, nie jest przez nikogo podważana

 To musi być [o 11 listopada] swego rodzaju pamięć czynna, która się przekłada na to, co robimy dziś. Z której czerpiemy motywacje, z której czerpiemy motywacje co dalej. Te działania muszą odnosić się do realiów. Czy te realia są całkowicie pozytywne? Że możemy powiedzieć, że nie mamy problemów. Bardzo bym chciał tak powiedzieć, ale niestety nie mogę. Nie mogę powiedzieć, że nasza wolność suwerenność, nie jest przez nikogo podważana. Co więcej, są i tacy, którzy podważają nasze nawet prawo do kontynuowania tego, co nazywamy naszą polską kulturą. W UE jest dziś tak, że są politycy, którzy mówią, że jeśli wschodnia część europy przyłączyła się do nas, to musi przyjąć naszą kulturą. Czyli wyrzec się tej własnej. Inni z kolei mówią: nie możecie realizować własnych interesów. Musicie brać pod uwagę interesy nasze, czyli silniejszych. Bo dzisiejszy świat, dzieli się na silniejszych i słabszych. Jest jedyna odpowiedź na to, co łączy się z tym podziałem. To jest zwiększyć swoją siłę. – mówił w Krakowie Jarosław Kaczyński.

18:54

Kaczyński: 2 lata temu zgłosiłem Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta. Niemożliwe stało się możliwe

– Dwa lata temu, tu w tym miejscu miałem zaszczyt zgłosić kandydata na prezydenta RP, pana Andrzeja Dudę. Bardzo wielu, nie wierzyło – też z naszej strony. Ale niemożliwe okazało się możliwe, Andrzej Duda zwyciężył – został prezydentem – mówił w Krakowie Jarosław Kaczyński.

18:23

Błaszczak: Według szacunków policji, w Marszu Niepodległości wzięło udział 75 tys. osób. Jeśli chodzi o marsz KOD – było maksymalnie 10 tys.

– Uroczystości Święta Niepodległości 11 listopada 2016 roku przebiegły bezpieczenie. To niewątpliwie zasługa policji (…) Rzeczywiście polska policja zapewniła bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy chcieli manifestować dziś, związku ze świętem niepodległości. Dziś obserwowaliśmy rezultat pracy policji, bardzo dobry rezultat, ale te prace trwały przez ostatnie tygodnie. To dzięki zaangażowaniu polskich policjantów, rozmowom, negocjacjom z organizatorami poszczególnych marszów, udało się doprowadzić do tego, że uroczystości przebiegły w spokojnej atmosferze – mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak na konferencji. Jak dodał:

„Policja ocenia, że w dzisiejszych zgromadzeniach w Warszawie, których było zarejestrowanych aż 15, w największych liczebnie zgromadzeniach, jeśli chodzi o Marsz Niepodległości, organizatorzy liczbę 50 tys., według szacunków policji było 75 tys. osób, które świętowały. Jeśli chodzi o marsz KOD, zarejestrowany został z liczbą 100 tys., w kulminacyjnym momencie tego marszu policja szacuje, że było 10 tys., a w końcowym epizodzie na Polach Mokotowskich, wtedy sytuacja była kiepska, można powiedzieć, że mniej niż 1000 osób, kilkaset osób”

15:25

Petru: Mogę obiecać, że zrobimy wszystko, aby za 3 lata – po wyborach – zasypać wielkie rowy, które ostatnio powstały

Jak mówił Ryszard Petru na wiecu KOD-u:

„11 listopada to powinien być dzień, kiedy jesteśmy radośni, optymistyczni, dla wszystkich braćmi. To dzień, kiedy nie dzielimy się na my i oni. To nie może być dzień, kiedy mówi się o podziałach, nienawiści. Nie szuka się różnic. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy za rok, za dwa, a na pewno za trzy lata poszli wszyscy w jednym marszu. Wszyscy, ponad podziałami. To możliwe. Polska optymistyczna, uśmiechnięta jest możliwa. Mam nadzieję, że słyszą to również rządzący i ci, którzy idą w innych marszach. Wszyscy jesteśmy Polakami. Nie róbmy sztucznych podziałów. Nie pozwólmy na to, aby dzielili nas na gorszych i lepszych – na my i oni. Nie pozwólmy na to, aby nam sugerowali, że mamy jakieś złe intencje. Jesteśmy ponad podziałami. Chcemy, żeby takie święto, jak dzisiaj, było świętem optymizmu. żeby to było święto, kiedy Polacy są dumni zarówno w historii, z siebie, jak i optymistycznie patrzyli w przyszłość. Za dużo złych rzeczy działo się ostatnio w Polsce, ale mogę obiecać: zrobię wszystko i my, jako Nowoczesna, zrobimy wszystko, aby za 3 lata – po następnych wyborach parlamentarnych – zasypać te wielkie rowy, które ostatnio powstały. Mogę obiecać, że zrobimy wszystko, abyśmy mogli być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i żebyśmy nie musieli się wstydzić za to, co czasami pada z ust polityków”

15:09
schetyna1111

Schetyna na marszu KOD Niepodległości: Musimy być razem przez następne 2-3 lata, aby razem wygrać wybory

– Dziś tak jak wtedy, 98 lat temu stali obok siebie przedstawiciele różnych środowisk, przedstawiciele różnych wyznań, narodowości, różnych miast. Ale wszyscy byli razem, tak jak my dziś musimy być razem przez następne 2-3 lata, do wyborów parlamentarnych. Żeby je razem wygrać. I wtedy za 2 lata, wspólnie będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości. To będzie nasze wspólne święto i nikomu nie damy je zawłaszczyć – mówił na marszu KOD Niepodległości Grzegorz Schetyna.

11 listopada. Państwowe uroczystości i kilka dużych demonstracji w Warszawie – w tym Marsz Niepodległości [NA ŻYWO]

- Płaszczyzną jedności musi być zabieganie o zmiany w Europie, by nie brnęła w tym kierunku, który musi oznaczać w ostatecznym rachunku jej klęskę – ostrzega Jarosław Kaczyński. - Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic, chcą silnej Polski, silnej Europy, by nasza cywilizacja chrześcijańska trwała, zwyciężała i rozszerzała się - dodaje prezes PiS.

Jarosław Kaczyński (TVP Info)Jarosław Kaczyński (TVP Info)

- Nie mogę powiedzieć, że dziś nasza wolność, suwerenność, prawo do podejmowania decyzji odnoszących się do naszego kraju, naszych interesów, nie jest przez nikogo podważane. Są i tacy, którzy podważają nawet nasze prawo do kontynuowania tego, co nazywa się naszą polską kulturą. Nawet i to bywa dziś kwestionowane. W Unii Europejskiej są politycy, którzy mówią „jeśli środkowo-wschodnia część Europy przyłączyła się do nas, to musi przyjąć nasze normy, przeświadczenia, kulturę”, czyli wyrzec się tej własnej, która jest oryginalna, jest inna. Inni mówią: „nie wolno wam realizować własnych interesów, musicie brać pod uwagę interesy nasze”, tych silniejszych – mówi Jarosław Kaczyński.

obchody


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114871,20961642.html#MT

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.