Tusk, Macierewicz, 20.10.2016

 

CZWARTEK, 20 PAŹDZIERNIKA 2016, 16:07

Tusk o słowach Macierewicza: To nie insynuacje, to objawy bardzo ciężkiej politycznej patologii

– Wszyscy wiedzą, że w trakcie tego spotkania [z Putinem] były obecne kamery polskie i rosyjskie. Towarzyszyło nam wiele osób. To nie insynuacje, to objawy bardzo ciężkiej politycznej patologii. Szczerze mówiąc, nie chce mi się tego komentować. To przykre, bo bardzo szkodliwe dla Polski. Komentowanie Antoniego Macierewicza jest ponad moją cierpliwość. Nie jestem mentalnie przygotowany, żeby komentować działania tego człowieka– mówił Donald Tusk na briefingu w Brukseli.

300polityka.pl

Tusk stracił cierpliwość do Macierewicza. Kontratakuje. „To nie są już insynuacje, to są objawy…”

lulu, PAP, 20.10.2016

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

• Tusk: „Słowa szefa MON o nagraniu z Putinem są szkodliwe dla Polski”
• „Komentowanie Macierewicza jest ponad moją cierpliwość” – ocenił
• Zdaniem szefa MON materiał przeczy ustaleniom komisji Millera

O nagranie rozmowy Donalda Tuska z Władimirem Putinem, które – według szefa MON Antoniego Macierewicza jest „wstrząsające” i przeczy ustaleniom z raportu Millera o katastrofie smoleńskiej – pytali Tuska polscy dziennikarze.

Wszyscy wiedzą, że w trakcie tego spotkania były obecne kamery polskie i rosyjskie. Towarzyszyło nam wiele osób. To nie są już insynuacje, to są objawy bardzo ciężkiej politycznej patologii. Szczerze mówiąc nie chce mi się tego komentować. To jest przykre, bo bardzo szkodliwe dla Polski. Komentowanie Antoniego Macierewicza jest ponad moją cierpliwość. Nie jestem mentalnie przygotowany, żeby komentować działania tego człowieka

- powiedział Tusk.

Dowiedz się więcej:

Co mówił mówił o nagraniu Antoni Macierewicz?

Szef MON w rozmowie z „Gazetą Polską” poinformował o istnieniu nagrania ze spotkaniu Donalda Tuska z Władimirem Putinem i Siergiejem Szojgu 10 kwietnia 2010 r. Zapis rozmowy jest – zdaniem szefa MON – „wstrząsający”, ponieważ Putin i Szojgu mieli przedstawić stronie polskiej przebieg katastrofy, który nie pokrywa się z oficjalnym raportem komisji Millera. - Samolot nie uderza w brzozę, nie obraca się do góry kołami – stwierdził Macierewicz. Macierewicz utrzymuje, że Putin powinien wówczas znać wstępną przyczynę katastrofy, choć film nagrano przed odczytem czarnych skrzynek.

Co wiemy o nagraniu?

Część nagrania dostępna jest na Youtube od 6 lat. W sieci jest już dostępna jego całość. MON przyznał, że jest ono jawne. Film z ogromną dozą prawdopodobieństwa jest w całości nagrany przez Telewizję Polską – w ostatnich scenach widzimy mikrofon z „kostką” z logo TVP. Co dokładnie jest na filmie? CZYTAJ WIĘCEJ >>>

tusk-stracil

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.