Platforma Obywatelska, 02.10.2016

 

Siemoniak do samorządowców: Możecie mieć inne poglądy, ale charakter miejcie jak Jaśkowiak

14:06
siemoniak
Siemoniak do samorządowców: Możecie mieć inne poglądy, ale charakter miejcie jak Jaśkowiak Jak mówił na konwencji PO Tomasz Siemoniak:

„Obrona dotyczy też absolutnie kluczowej kwestii samorządów. Samorząd to mu wszyscy. Obecna administracja centralna próbuje spychać samorząd. Mamy zapowiedziane różne reformy. Chcą urządzać nam życie, szkołę, bohaterów, chcą narzucać nam przebieg różnych ceremonii. Na to nie może być zgody. To każda z gmin, każdy z powiatów, każde z województw powinno być twierdzami wolności i demokracji. Apeluję z tego miejsca do wszystkich samorządowców – możecie mieć inne poglądy niż prezydent Poznania, ale charakter miejcie jak Jaśkowiak, potrafcie powiedzieć nie”

NIEDZIELA, 2 PAŹDZIERNIKA 2016

Kopacz: Musimy być nie tylko opozycją totalną, ale także moralną

13:13
kopacz
Kopacz: Musimy być nie tylko opozycją totalną, ale także moralną Jak mówiła na Konwencji Programowej PO Ewa Kopacz:

„Musimy bronic Polaków przed obecną władzą. Musimy stać na czele tej obrony, musimy stać się obrońcami tych wszystkich ludzi – w Sejmie, na ulicach, w biurach poselskich. Musimy być nie tylko opozycją totalną, ale też moralną, czyli taką, która stoi po stronie obywateli, którzy są okłamywani i poniżani. Opozycja moralna, czyli taka, która za każdym razem, gdy rządzący postawią sobie za cel uderzenie w lekarzy, nauczycieli czy rolników, stanie po stronie tych ludzi. To po stronie tych ludzi zawsze musi stać PO. Opozycja moralna to taka, dla której wartości takie jak prawda, przyzwoitość, solidarność jest w kontrze do polityków, którzy dziś zarządzają Polską”

13:01
Schetyna: Program Rodzina 500+ wymaga poprawy. Nie ma powodu, żeby nie obejmował wszystkich dzieci Program Rodzina 500+ wymaga poprawy. Nie ma powodu, żeby nie obejmował wszystkich dzieci. Nie może wykluczać matek samotnie wychowujące dzieci. To poprawimy – mówił na konwencji PO Grzegorz Schetyna.
12:55
Schetyna: Zapiszemy kompromis aborcyjny w konstytucji Kompromis aborcyjny jest prawną świętością. Zbudujemy większość konstytucyjną i zapiszemy ten kompromis w konstytucji – zapowiedział podczas konwencji programowej szef PO, Grzegorz Schetyna.
12:52
schetyna0210_2
Schetyna: Nie zrobiliśmy tego, co zapowiadaliśmy. Zapłaciliśmy cenę za styl uprawiania polityki. Przepraszam za to Jak mówił na konwencji PO Grzegorz Schetyna:

„Słyszę, że zawiedliśmy, że mieliśmy 8 lat i nie zrobiliśmy tego, co zapowiadaliśmy. To prawda. Nie zrobiliśmy wszystkiego, co zapisaliśmy w programach wyborczych. Na pewno mało słuchaliśmy ludzi, ale zapłaciliśmy za to cenę – przegraliśmy wybory. Zapłaciliśmy też cenę za styl uprawiania polityki. Na tym polu niektórzy z nas zawiedli. I za to muszę i chcę w imieniu platformy powiedzieć jeszcze raz: przepraszam”

12:49
schetyna0210
Schetyna: Zlikwidujemy IPN i CBA, powołamy zespół parlamentarny ds. manipulacji przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej Jak mówił na Konwencji Programowej PO Grzegorz Schetyna: ”Zapowiadam dzisiaj – zlikwidujemy IPN. Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami, nie możemy pozwolić na to, by niszczono legendy i bohaterów, by urzędnicy pisali historię na zlecenie politycznych mocodawców. Przywrócimy Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i tam przekażemy zadania IPN-u” Jak dodawał: „Zlikwidujemy CBA. Ściganie przestępców to działanie dla policji i służb, a nie polityków. Nie będzie naszej zgody na to, żeby powoływać nadpolicję, która dla wywołania strachu i zastraszania polityków, prowadzi działania operacyjne. Nie ma na to naszej zgody” Schetyna mówił też o nowym zespole parlamentarnym: „Jest jeszcze jeden zatruwający Polskę owoc. To Antoni Macierewicz i działalność ws. katastrofy smoleńskiej. Wykorzystuje się tę katastrofę do nikczemnych, politycznych gier, do zakłamywania rzeczywistości. Powołamy parlamentarny zespół, który zbada manipulacje przy badaniu katastrofy. To musimy wyjaśnić raz na zawsze”
12:27
Wałęsa do PO: Macie dużą odpowiedzialność. Nie możecie się od niej uchylić Demokracja to rywalizacja, to walka, to wojna każdego z każdym, ale jest jeden warunek: to musi być wszystko w żelaznych ramach prawa. Macie strasznie dużą odpowiedzialność. Nie możecie się uchylić, bo historia wam tego nie daruje – mówił do polityków PO były prezydent Lech Wałęsa.
12:21
walesa0210
Wałęsa: Przegraliście na własne życzenie, oddaliście pola populizmowi. Chcę wam pomóc Jak mówił na Konwencji Programowej PO, były prezydent, Lech Wałęsa:

„Ja nie chodzę na takie spotkania żadnych partii, a dzisiaj jestem tutaj z Wami. Pamiętajcie o tym, że jesteście największą partią opozycyjną. Przegraliście na własne życzenie, ale dziś macie obowiązek odzyskać to, co straciliśmy, ucząc się demokracji, zachowań, dlatego jestem z Wami, bo chcę Wam w tym pomagać. O tym, co się dzisiaj dzieje, po odzyskaniu wolności, będą straszliwe kłopoty, bo tak rozstroją układ Polski, tak narażą się sąsiadom, że odpracowaniem będzie bardzo trudne. Musicie zauważyć te wszystkie mankamenty i złe ruchy, by wcześniej znaleźć rozwiązanie. Największym waszym błędem było to, że wasz minister codziennie nie tłumaczył, co robicie. Oddaliście pola na rzecz populizmu, opowiadania głupot”

11:59
Slack for iOS Upload
W Gdańsku startuje Konwencja Programowa PO W Gdańsku rozpoczyna się Konwencja Programowa Platformy Obywatelskiej, na której ugrupowanie zaprezentuje nowe tezy programowe. Spotkanie będzie podzielone na trzy części. Pierwsza to wystąpienia polityków: Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz, Janusza Lewandowskiego, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Tomasza Siemoniaka, Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. W drugiej odbędzie się 6 paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów. Konwencję zakończy głosowanie nad przyjęciem uchwały ws. Deklaracji Programowej Polska Obywatelska 2.0. Gościem specjalnym konwencji jest były prezydent, Lech Wałęsa.

300polityka.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.