PiS – władze, 11.09.2016

 

Kto najbliżej prezesa Kaczyńskiego? PiS wybrało wiceprezesów

lulu, PAP, 11.09.2016

Kaczyński dobierze sobie współpracowników

Kaczyński dobierze sobie współpracowników (ŁUKASZ CYNALEWSKI/ Agencja Gazeta)

• W Warszawie odbywa się posiedzenie Rady Politycznej PiS
• W tajnym głosowaniu zostali wybrani wiceprezesi partii
• To Brudziński, Szydło, Błaszczak, Macierewicz, Kamiński, Lipiński

Licząca kilkuset członków Rada Polityczna PiS decydowała m.in. o tym, którzy politycy będą wiceprezesami PiS i kto zasiądzie w ścisłym kierownictwie partii – Komitecie Politycznym. Spotkanie jest zamknięte dla mediów, głosowania są tajne, ale do wiadomości podano wyniki. Premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz, minister w KPRM Adam Lipiński - zostali w wybrani na wiceszefów partii. Joachim Brudziński został też szefem Komitetu Wykonawczego PiS.

Dowiedz się więcej:

Kto zostanie odsunięty od władzy?

„Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki zostali zgłoszeni na członków Komitetu Politycznego PiS. Jednocześnie miejsce w kierownictwie partii stracą Dawid Jackiewicz, Kazimierz Michał Ujazdowski, Wojciech Jasiński i Marcin Mastalerek” – podał polityczny portal 300polityka.pl.

Czym „zawinił” Ujazdowski?

O planowanym odsunięciu Kazimierza Ujazdowskiego pisał parę dni temu „Newsweek”. Ma to być kara za krytykę partii w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. W sobotę europoseł deklarował na Twitterze, że poglądów nie zmieni.

kazimierz-ujazdowski

kto

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.