Grabaż (05.06.2015)

 

Grabaż zawiesi „katolstwo” przez słowa abp. Gądeckiego o wolnej niedzieli? Muzyk wolałby kogoś „bardziej na czasie”

05.06.2015
Arcybiskup Gądecki swoimi słowami o niedzieli zdenerwował Krzysztofa Grabowskiego.
Arcybiskup Gądecki swoimi słowami o niedzieli zdenerwował Krzysztofa Grabowskiego. • Agencja Gazeta/ Grzegorz Skowronek

Po czwartkowych obchodach Bożego Ciała lider zespołu Pidżama Porno Krzysztof „Grabaż” Grabowski skrytykował wypowiedź arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Wokalista, który nie ukrywa, że jest wierzący, chce zmian w podejściu Kościoła do kwestii celebrowania niedzieli.

- Dowiedziałem się, że ostatnio mojemu ulubieńcowi, abp. Gądeckiemu, nie podobają się niedzielne zakupy oraz weekendowe wyjazdy rodaków za miasto. Mam coraz mniej siły na bycie owcą w stadzie tego pasterza. Czy można zawiesić swoje „katolstwo” do czasu pojawienia się na arcybiskupim stolcu kogoś bardziej na czasie? – napisał na Facebooku Grabaż.

Jest to odpowiedź na słowa metropolity poznańskiego, które padły na zakończenie procesji w Poznaniu. Arcybiskup stwierdził, że – ewolucja sytuacji ekonomiczno-społecznej doprowadziła do głębokich przemian w zachowaniach zbiorowych. Wyjaśnieniem tej myśli miał być przykład ludzi, którzy w niedzielę zamiast skupić się na świętowaniu – robią zakupy w marketach, lub wyjeżdżają za miasto. Arcybiskup Gądecki nawoływał do tego, żeby w ten dzień czcić Boga, a nie wykonywać pracę.

Nie tylko metropolita poznański wzbudził kontrowersje podczas wczorajszych obchodów święta Bożego Ciała. Kardynał Dziwisz metropolita krakowski, mówił o braku przyzwolenia Kościoła na in vitro. – Metoda in vitro jest niemoralna, nie do przyjęcia przez chrześcijan i przez ludzi szanujących fundamentalne prawo każdej ludzkiej istoty do życia – mówił kardynał.

Z kolei metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz podczas stołecznych obchodów Bożego Ciała mówił o związkach partnerskich. Tematem tegorocznych uroczystości była m.in. rodzina i to właśnie przy okazji rozważań o niej duchowny wspomniał o zmianach, jakie zachodzą w Europie w kwestii związków partnerskich. Nycz wyraził zaniepokojenie rosnącą liczbą rozpadających się małżeństw.

Źródło: Gazeta Wyborcza

naTemat.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.