Ka (17.06.2015)

 

Joachim Brudziński: Jak Bóg da, to Jarosław Kaczyński będzie ojcem przyszłego rządu

Tomasz Baliszewski
17.06.2015
Jeśli wszystko pójdzie po myśli polityków PiS, to Jarosław Kaczyński będzie "ojcem przyszłego rządu"
Jeśli wszystko pójdzie po myśli polityków PiS, to Jarosław Kaczyński będzie „ojcem przyszłego rządu” • Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

PiS wciąż nie wskazało swojego kandydata na urząd premiera. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli partia Jarosława Kaczyńskiego wygra wybory, to jej prezes odegra kluczową rolę przy tworzeniu nowego gabinetu, nawet jeśli sam do niego nie wejdzie. Przypomniał o tym Joachim Brudziński.

Goszcząc w studiu radia RMF FM, poseł przypomniał słuchaczom, że Jarosław Kaczyński „wypromował trzech prezydentów”: Lecha Wałęsę, Lecha Kaczyńskiego oraz Andrzeja Dudę. O ile pierwsze nazwisko budzi aktualnie wśród sympatyków PiS co najmniej niechęć, to pozostałe dwa kojarzą się im nad wyraz dobrze.

Ponadto Kaczyński miał swój udział przy tworzeniu kilku polskich rządów. – Więc jestem przekonany, że jak Bóg da, a Polacy pomogą, a my sobie na to ciężko zapracujemy, to jesienią Jarosław Kaczyński również będzie, że tak powiem, ojcem przyszłego rządu – oznajmił Brudziński.

Poseł nie chciał jednak doprecyzować, czy potencjalny ojciec rządu mógłby być jednocześnie jego szefem. – Premierem będzie reprezentant tej partii, która sobie zasłuży na głosy Polaków i te wybory wygra, bo jeszcze jedno nam towarzyszy: pokora. My nie dzielimy skóry na niedźwiedziu – zaznaczył Brudziński.

Konkretniejsza była redakcja „Naszego Dziennika”. Z jej ustaleń wynika, że podczas sobotniej konwencji PiS oficjalnym kandydatem tej partii na urząd premiera zostanie Beata Szydło.

Weekendowa wycieczka prezesa PiS
W miniony weekend poseł pokazał internautom zdjęcia, jakie wykonano podczas zachodniopomorskiej wycieczki prezesa PiS. Jednym z jej uczestników był właśnie Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.


źródło: RMF FM

naTemat.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.