11 listopada, 11.11.2015

 

To zdjęcie mówi wszytko. Prezydent i premier przełamali lody? Lepiej późno, niż wcale…

11.11.2015
Prezydent i premier w końcu ze sobą porozmawiali.
Prezydent i premier w końcu ze sobą porozmawiali. • Screen z TVP.INFO

Nie jest tajemnicą, że relacje prezydenta Andrzeja Dudy i premier Ewy Kopacz są napięte. Okazuje się jednak, że Święto Niepodległości stało się przyczynkiem do przełamania lodów. Tak przynajmniej wynika z nagrania i ze zdjęcia, które szybko robi internetową furorę. Nic dziwnego – prezydent i premier wymieniają się na nim uwagami. To pierwsza taka rozmowa między zwaśnionymi politykami.

W ramach Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda i przedstawiciele ustępującego rządu pojawili się na uroczystościach przy pl. Piłsudskiego w Warszawie. Prezydent Duda wygłosił tam przemówienie, w którym wspominał o trudnej polskiej historii.

Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że słowa prezydenta zostaną szybko zapomniane. Wszystko przez to, co stało się już po oficjalnym wystąpieniu prezydenta Dudy. Pod koniec uroczystości prezydent Duda podszedł do premier Ewy Kopacz i zamienił z nią parę słów.

aTłumaczZmigowego

Przez całą uroczystość omijali się wzrokiem, ale w końcu udało im się krótko porozmawiać. Nie wiadomo, o czym rozmawiali, ale zdjęcie, na którym uwieczniono ten moment, z pewnością ma szansę być jednym z bardziej zapamiętanych akcentów obchodów Święta Niepodległości. Uwagę zwraca też niezwykły szczegół u dołu zdjęcia – tłumacz migowy, który relacjonował uroczystość w momencie rozmowy prezydenta i premier obydwa kciuki ma uniesione w górę. Wcześniej prezydent i premier wielokrotnie unikali się podczas uroczystości, nigdy też nie doszło do ich oficjalnego spotkania w cztery oczy, choć premier wielokrotnie o to zabiegała.

 

toZdjęcieMówi

naTemat.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.