Siemoniak, 17.11.2015

 

Tomasz Siemoniak: będę kandydował na szefa Platformy Obywatelskiej

NB, 17.11.2015
Tomasz Siemoniak będzie ubiegał się o fotel szefa PO. Swoją decyzję ogłosił podczas konferencji prasowej, podają „Fakty” TVN. Wiadomo, że z wyścigu o przywództwo nad Platformą wycofała się Ewa Kopacz.

Tomasz Siemoniak

Tomasz Siemoniak (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

 

Tomasz Siemoniak będzie rywalizował z Grzegorzem Schetyną, który deklarował udział w wyborach na przywódcę partii. Jak podają „Fakty” TVN o fotel szefa Platformy będzie się też ubiegał Borys Budka. Głosowanie odbędzie się drogą korespondencyjną i przez internet.

Kandydaturę Siemoniaka popierają Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz i Joanna Mucha. Wsparli oni kandydaturę byłego szefa MON i wicepremiera na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Z kandydowania na przewodniczącą partii wycofała się Ewa Kopacz.

Były minister i sekretarz stanu

Tomasz Siemoniak (ur. 2 lipca 1967 w Wałbrzychu) od 2007 do 2011 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2011 do 2015 był ministrem obrony narodowej. Od 2013 roku jest członkiem zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej. Od 2014 do 2015 obejmował stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów.

siemoniakBędę

byłySzefMON

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.