Rydzyk, 31.10.2015

 

O. Rydzyk cieszy się z wyniku wyborów. „Dziękuję Panu Bogu, to jest ogromna szansa”

AB, 31.10.2015
Dyrektor Radia Maryja nigdy nie ukrywał swojej sympatii wobec partii Jarosława Kaczyńskiego – prezes PiS miał z nim nawet konsultować nazwiska na listach. Teraz, już po wyborach, o. Rydzyk opowiedział „Naszemu Dziennikowi” o oczekiwaniach wobec nowych władz. A są one duże.

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

 

Wywiad z o. Rydzykiem jest mocno upolityczniony – już pierwsze pytanie zadane zakonnikowi dotyczy tego, jak „oczami wiary” patrzy on na to, co się wydarzyło 25 października.

- Tego, co teraz dotyka Polskę, najbardziej się boję – mówi duchowny. I wymienia: „Tej antycywilizacji życia, antycywilizacji miłości, wbrew naturze, wbrew prawu naturalnemu”. – Najpierw po komunizmie oszukano „Solidarność”, ale wtedy był Ojciec Święty. A później wybory po strasznej katastrofie smoleńskiej – walka z krzyżem to był początek – potem satanistyczne orgie na Krakowskim Przedmieściu - wspomina w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

 

Co jeszcze? Na koniec dyrektor Radia Maryja bierze na cel in vitro. – To było też pokazanie, w jakim kierunku idziemy: wbrew naturze, wbrew naszej cywilizacji, wbrew tysiącletniej kulturze polskiej. My musimy uratować w sobie po prostu normalność – zaznacza.

„To jest ogromna szansa. Prezydent, Sejm, Senat, rząd…”

O. Rydzyk przytacza też komentarz jednej z osób, która mówiła, że w przypadku wygranej PiS będziemy mieli „republikę wyznaniową”. – A przecież gdy odrzucimy Pana Boga, możemy mieć republikę bandytów, złodziei, zboczeńców – zastrzega.

Po czym dodaje: – Patrząc na to, co się stało, dziękuję Panu Bogu, to jest ogromna szansa. Prezydent, Sejm, Senat, rząd… Teraz tylko, żeby to się udało – będzie bardzo ciężko. Dlatego musi być potężna modlitwa. Należy wspierać każde dobro, gdziekolwiek ono jest, rozmawiać na argumenty.

 

oRydzykCieszySię

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.