Lis (08.06.2015)

 

IBRIS DLA RZ: RUCH PAWŁA KUKIZA NA PROWADZENIU!

astrz 07.06.2015, aktualizacja: 07.06.2015

canvas

W sondażu IBRiS, który ukaże się w jutrzejszej Rzeczpospolitej, na pierwszym miejscu plasuje się partia Pawła Kukiza z minimalną przewagą nad PiS.

Rucha Pawła Kukiza może liczyć w tym badaniu na 24,2 proc. poparcia, Prawo i Sprawiedliwość na 24 proc.

Platforma Obywatelska zajmuje trzecie miejsce z 21 proc. poparcia. Niezły wynik notuje również kolejna nowa partia na scenie politycznej, czyli NowoczesnaPL. Chęć głosowania na ugrupowanie Ryszarda Petru deklaruje 8 proc. badanych.

PSL, Korwin i SLD zdobywają w tym badaniu 3 proc.

Gdyby Kukiz i Petru zrezygnowali ze startu w wyborach parlamentarnych, PiS zdobyłoby 33 proc, PO 30 proc, a PSL, SLD i Korwin 4 proc.

wyborywtoku.pl

Lis: Komorowski mógł przegrać przez falę internetowego hejtu. To zmasowana operacja zniesławiania

Krzysztof Lepczyński, 08.06.2015
Tomasz LisTomasz Lis (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

Tomasz Lis przekonuje w najnowszym „Newsweeku”, że „fantastyczna” kampania Andrzeja Dudy była w istocie niczym innym jak „miesiącami obrzucania Bronisława Komorowskiego wszelkimi możliwymi obelgami”. Była to wręcz „najbardziej zmasowana operacja zniesławiania i demolowania czyjegoś wizerunku”.

Co więcej, zdaniem publicysty Komorowski mógłby nie przegrać wyborów, gdyby nie agresywne działania oponentów w internecie. Lis pisze o hejterskiej koalicji, która zatopiła okręt z Komorowskim na pokładzie, a wcześniej oczerniała choćby Macieja i Jerzego Stuhrów za ich filmy czy Krystynę Jandę za obawy względem PiS. Koalicję tę tworzą portal wPolityce.pl, „pozornie apolityczny pudelek” i „expressowy superbrukowiec”.

Internetem rządzą obciachowi politycy?

Lis ubolewa, że opinie zaczerpnięte z sieci traktowane są w swej masie jako obiektywne i nie ma od nich apelacji. Zwraca też uwagę, że wiele z tych opinii wcale nie jest spontanicznych i oddolnych, ale są kreowane i roznoszone po sieci. „W efekcie okazuje się, że obciachowy jest Komorowski, a bełkoczący bez ładu i składu Kukiz albo składający kuriozalne obietnice Duda są nieobciachowi” – wskazuje publicysta.

 

Lis pisze też o paradoksie polskiej polityki, który polega na tym, że im bardziej obciachowa jest partia, tym bardziej „fantastyczna” okazuje się jej internetowa emanacja. „Sądząc po efektywności owej operacji, Polska przestałaby być obciachowa, gdyby tylko pełnię władzy przejęli Kaczyński, Kukiz i Korwin, bo właśnie ich ugrupowania są w internecie najsprawniejsze” – zauważa.Cały felieton w najnowszym „Newsweeku” >>>

O tym samym mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

TOK FM

Przegląd prasy Dominiki Wielowieyskiej. Dostało się Żakowskiemu i Ziemkiewiczowi [8 czerwca 2015]

red, 08.06.2015

http://www.gazeta.tv/plej/19,103454,18078029,video.html?embed=0&autoplay=1
Dominika Wielowieyska przejrzała dzisiejsze wydania gazet. A tam m.in. dwie wersje sondażu wyborczego – w jednym nieistniejąca jeszcze nawet partia Pawła Kukiza zajmuje pierwsze miejsce. W jednym z tygodników za to „śmieszny” – zdaniem publicystki – felieton Rafała Ziemkiewicza, który pisze o Polsce jako kraju, w którym panuje reżim.
Dostało się też Jackowi Żakowskiemu za felieton na drugiej stronie „Gazety Wyborczej” o tym, że winnymi za pokolenie prekariuszy jest elita. – Również elity doprowadziły do tego, że wydaliśmy 70 miliardów złotych na górnictwo, nie doprowadzając do tego, by był to sektor rentowny. Dziś jest tak, że kasjerka, która zarabia płacę minimalną, dopłaca do bogatego górnika. To elity doprowadziły do tego, że mundurowi dostają wysokie emerytury, na które przechodzą po czterdziestce. Za to też płaci pani kasjerka. Ale tego Jacek Żakowski nie zauważa – komentowała publicystka.

 

Zobacz także

TOK FM

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.