Szydło (08.08.2015)

 

Szydło apeluje do Dudy o dopisanie pytań do wrześniowego referendum

jagor, PAP, 08.08.2015
- Jestem gotowa wspólnie z wami podjąć to wielkie wyzwanie naprawy polskiego państwa. Jestem w stanie podjąć to wyzwanie i mam stalową wolę przeprowadzenia wraz z wami tej zmiany – powiedziała na wiecu w Stalowej Woli na Podkarpaciu Beata Szydło. Kandydatka PiS na premiera zaapelowała też do Dudy o dopisanie pytań do referendum.
Beata Szydło w Stalowej WoliBeata Szydło w Stalowej Woli (Fot. Beata Szydło/FB)

 

Dodała, że Polakom nie chodzi dziś o zmiany na listach wyborczych, ale o zmianę jakości rządzenia.

„Te pytania są ważne dla Polaków”

Szydło zaapelowała też do prezydenta Andrzeja Dudy, aby do wrześniowego referendum dopisał trzy pytania, które już wcześniej zgłaszała. Chodzi o pytania dotyczące wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-latków i Lasów Państwowych.

- Polacy mają prawo decydować o swoich emeryturach, o przyszłości swoich dzieci, mają prawo decydować o swoim państwie. I dzisiaj powtarzam raz jeszcze, zapytajmy Polaków o te sprawy w tym referendum – dodała.


http://livestream.com/accounts/10494368/events/4252781/videos/95599950/player?width=620&height=349&autoPlay=false&mute=false

Kandydatka PiS na premiera argumentowała, że chce poszerzyć referendum o te pytania dlatego, że są to ważne pytania dla wszystkich Polaków.

- Chcę, aby zadano te pytania dlatego, że słucham was i chcę dla was dobrze pracować. Uczę się być z wami i chcę być mądra waszą mądrością – mówiła.

Wiceprezes PiS podkreśliła, że wiele się uczy, podróżując po Polsce i słuchając Polaków. – Uczę się tego, czego Polsce potrzeba i jaka Polska ma być – dodała.

Szydło powiedziała, że to właśnie w czasie tych podróży narodził się program, który prezentuje.

- Na spotkaniach mówicie o tym, co was boli i wszędzie słychać jedno: dzisiaj władza nas nie słucha, dziś władza żyje swoim życiem i zostawiła nas samych sobie. Dziś trzeba bardzo głośno upominać się o to, żeby nie tylko słuchać obywateli, ale też i słyszeć, co oni mówią – zaznaczyła.

„Polacy potrzebują dziś pracy, godnej płacy, szacunku i mądrej władzy”

W jej ocenie dzisiaj jest „stalowa wola w narodzie polskim naprawy polskiego państwa i zmiany”. Zdaniem Szydło Polacy potrzebują dziś pracy, godnej płacy, szacunku i „władzy, która jest mądra ich mądrością i która ich słucha”.

Nawiązując do piątkowych zmian, jakie wprowadziła na swoich listach wyborczych PO, Szydło podkreśliła, że nie mają one znaczenia dla m.in. rolników, którzy – według niej – sprzedają mleko po 70 gr za litr.

- Jak te zmiany (na listach) mają wpłynąć na emerytów, którzy mają niecałe 1 tys. zł emerytury i nie wiedzą, czy stać ich na wykupienie leków? Wiara i wspólnota to jest to, czego dzisiaj Polska potrzebuje. Dziś musimy myśleć o tych, którzy są najsłabszymi, do tych trzeba wyciągnąć rękę, im trzeba pomóc, państwo polskie musi stanąć za swoimi obywatelami – mówiła.

Wiceprezes PiS zaznaczyła, że obecny rząd nie jest wiarygodny. Jako przykład podała m.in. porozumienie z górnikami, które było podpisywane na początku tego roku. Według niej rządzący zapewniali wówczas, że górnicy nie będą zwalniani. – A dziś dzieje się inaczej – mówiła.

Szydło zadeklarowała, że upomina się o wszystkich obywateli, którzy mają poczucie tego, że są pozostawieni sami sobie, że składano wobec nich deklaracje, których nigdy nie spełniono.

- Władza musi być wiarygodna. Jak wierzyć premierowi, który co innego deklaruje tylko dlatego, że jest kampania wyborcza, a potem co innego się dzieje. Kiedy słyszycie dziś zapewnienia, że są dziś z wami, że to wy – obywatele – jesteście właścicielami ich partii, a nie pamiętali o tym, kiedy wasze podpisy zostały wyrzucone do kosza, bez refleksji – zaznaczyła.

Chodzi m.in. o odrzucony w pierwszym czytaniu, głosami PO i PSL, obywatelski projekt znoszący obowiązek szkolny dla 6-latków i przywracający rodzicom prawo do decydowania, kiedy dziecko rozpocznie naukę.

szydłoPonawiaApel

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.