Do Rzeczy, 19.06.2016

 

„Do Rzeczy” węszy kolejny spisek. A na okładce Macierewicz w pełnym rynsztunku naciera na…

OK, 19.06.2016

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

1. Na okładce nowego numeru „Do Rzeczy” jest Antoni Macierewicz
2. Szef MON siedzi na koniu – w stroju husarza naciera z kopią na Turka
3. Tygodnik pisze o jego walce o pokaz bitwy pod Wiedniem na ŚDM
Jarosław Kaczyński w stroju Supermana nie wystarczył – Polsce potrzebny jest kolejny bohater. W tej roli tygodnik ”Do Rzeczy” widzi Antoniego Macierewicza - szef MON na koniu, w zbroi husarza i z kopią owiniętą biało-czerwoną flagą, niczym Jan III Sobieski, naciera na leżącego na ziemi Turka.

Jak głosi podpis umieszczony obok jego podobizny trwa „bitwa o polską chwałę”.

Okładka tygodnika fot. dorzeczy.pl

„Kto się wstydzi zwycięstwa nad niewiernymi?” – pyta redakcja tygodnika i zapowiada, że w poniedziałkowym numerze uderzy w lewicę, która nie chce, by podczas Światowych Dni Młodzieży pokazywać rekonstrukcję bitwy pod Wiedniem - ten pomysł popierało MON oraz Antoni Macierewicz.

„Lewica uznała za niestosowne upamiętnianie zwycięstw chrześcijan nad muzułmanami. Dlaczego?” – pyta „Do Rzeczy”. W najnowszym numerze na pewno znajdziemy odpowiedzieć na to pytanie.

doRzeczy

gazeta.pl

Gajos bez litości o rządach PiS i Kaczyńskim. „Ktoś chce mi wmówić, że jestem durniem”

OK, 19.06.2016

Janusz Gajos

Janusz Gajos (Albert Zawada/Agencja Gazeta)

1. Janusz Gajos udzielił wywiadu Magdzie Jethon z portalu koduj24.pl
2. Skrytykował w nim PiS oraz Jarosława Kaczyńskiego
3. Przyznał, że nie godzi się na „dobrą zmianę”, bo Polska jej nie potrzebuje
PiS i Jarosław Kaczyński nie mogą liczyć na poparcie Janusza Gajosa. Aktor, w rozmowie z Magdą Jethon z portalu koduj24.pl, przyznał, że jest poważnie zaniepokojony tym, co dzieje się obecnie w polskiej polityce i nie zgadza się na „dobrą zmianę” proponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Boję się, bo znowu ktoś chce mi wmówić, że jestem durniem, który nie rozumie, że wszystko, co się ostatnio dzieje, dzieje się dla mojego dobra – powiedział.

„Polska w ruinie?” – to brednia

Gajos ostro wypowiedział się na temat lansowanej przez PiS teorii, według której Polska – po latach rządów PO i PSL – potrzebuje gruntownej naprawy.

-  Przecież większość z nas nie wierzy w brednie typu – „Polska w ruinie”, nie chce spokojnie słuchać wyzwisk i obelg tylko dlatego, że ma inne zdanie na temat tej „dobrej zmiany” – stwierdził aktor.

Kaczyński w papierowej koronie i z drewnianym mieczem

Gajos przypomniał również wywiad Teresy Torańskiej z Jarosławem Kaczyńskim. W latach 90. mówił on, że w przyszłości chciałby być „emerytowanym zbawcą narodu”. - Chciałem zrozumieć (…) dlaczego 45-letni, dojrzały mężczyzna poważnie mówił o takim akurat marzeniu. Czyżby chciał być zbawcą bez względu na wszystko i za wszelką cenę? – zastanawiał się aktor. W końcu stwierdził:

Nagle zobaczyłem w wyobraźni 60-letniego chłopca, który realizuje to swoje marzenie. Ratuje z opresji jakąś wyimaginowaną księżniczkę i zaraz potem w papierowej koronie z drewnianym mieczem u boku oddala się w jakiś czarodziejski tylko jemu znany świat. Od tego czasu zacząłem się naprawdę bać

Cały wywiad z Januszem Gajosem można przeczytać na stronie koduj24.pl.

gajos

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.