Kaczyński, 12.06.2016

 

„Polacy wskazali. Nogami”. Ostre starcie PiS vs PO w sprawie pomników smoleńskich

TS/Radio Zet, 12.06.2016

 

Jarosław Sellin

Jarosław Sellin (Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

1. Ostre starcie w Radiu Zet między Andrzejem Halickim a Jarosławem Sellinem
2. Poszło o zapowiedzianą przez PiS budowę pomników smoleńskich
3. Halicki: „Na lewo pomnik, na prawo pomnik. Niezależnie, że nie ma miejsca”
– Na lewo pomnik, na prawo pomnik. Niezależnie od tego, że nie ma miejsca – tak Andrzej Halicki z PO, parafrazując piosenkę Heleny Kołaczkowskiej o odbudowie Warszawy, drwił w Radiu Zet z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

Na te słowa od razu zareagował Jarosław Sellin z PiS, który zapytał, czy Halickiemu przeszkadzają planowane przez PiS pomniki. – Chce pan między dwoma pomnikami wsadzić trzeci? Tyłem do jednego albo do drugiego? – odpowiedział mu Halicki.

– To nie jest tak, że prezes ugrupowania, które wygrało wybory, nawet z dobrym wynikiem, które ma większość w parlamencie, może powiedzieć, że tu będzie jeden pomnik, a tu drugi – mówił w Radiu Zet polityk PO.

Sellinn: Polacy wskazali nogami

– Hanna Gronkiewicz-Walz, wiceprezes pana partii, nie może na wieki wieków zablokować rzecz oczywistą i naturalną, mianowicie to, że w tym miejscu Polacy wskazali, że należy upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej – odpowiedział Sellin Halickiemu.

– Jak wskazali? Nic nie wskazywali – zaprotestowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. – Polacy wskazali. Nogami. Przyszli masowo, tysiącami, w to miejsce, upamiętnić jedną trzecią elity politycznej państwa polskiego z głową tego państwa na czele – odpowiedział Sellin. – Te pomniki staną. Będziecie się wstydzić tego oporu – dodał Sellin.

toPolacy

gazeta.pl

Rebelia i pomniki. 74. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

PIOTR WÓJCIK/PICTURE DOC, 11.06.2016

http://www.gazeta.tv/plej/19,82983,20222533,video.html?embed=0&autoplay=1
– Stoimy tutaj z taką nadzieją, że zaburzymy jakoś scenariusz tej ‚smoleńskiej liturgii’ i zmusimy Kaczyńskiego i innych mówców do tego, żeby swoje łgarstwa musieli wypowiadać, patrząc w oczy Lechowi Kaczyńskiemu – mówił Paweł Kasprzak z grupy nieformalnej Obywatele RP podczas 74. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział natomiast w trakcie jej obchodów plany wzniesienia dwóch pomników, upamiętniających ofiary katastrofy. W kontekście sytuacji politycznej mówił również o zmaganiach z ‚rebelią tych, którzy zmian nie chcą’.

kaczyńskiZnów

wyborcza.pl

 


http://natemat.pl/164065,jest-pierwsze-polskie-veto-autorstwa-zbigniewa-ziobry-w-brukseli-utrudni-zycie-milionom-polakow-za-granica

SOBOTA, 11 CZERWCA 2016

OBRAZ DNIA: Serwisy o deklaracji Kaczyńskiego dot. dwóch pomników, Fakty: Lider PiS wciąż nawołuje do walki

— PIS SPIESZY SIĘ Z POWOŁANIEM RADY MEDIÓW NARODOWYCH. SEJM WKRÓTCE PRZEGŁOSUJE USTAWĘ. 
http://300polityka.pl/news/2016/06/11/pis-spieszy-sie-z-powolaniem-rady-mediow-narodowych-sejm-wkrotce-przeglosuje-ustawe/

*****

SERWISY W PIGUŁCE

— WSZYSTKIE SERWISY O DEKLARACJI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO I POWROCIE PRZEKAZU O „REBELII”.

— KACZYŃSKI WCIĄŻ NAWOŁUJE DO WALKI – mówił w swoim materiale w Faktach Paweł Płuska: Mimo pełni władzy i takich jak ten ostatni sondaż, w którym PiS ma większe poparcie niż dwie kolejne partie opozycyjne razem wzięte, prezes Kaczyński wciąż nawołuje do walki.

— „GRZEGORZ SCHETYNA I JEGO FRAKCJA” – Wiadomości o tym, kto w Sejmie zaatakował Kaczyńskiego w piątek.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— JAROSŁAW KACZYŃSKI PODAŁ DOKŁADNĄ LOKALIZACJĘ POMNIKÓW SMOLEŃSKICH. PONOWNIE MÓWIŁ TEŻ O REBELII, KTÓRA CHCE ZATRZYMAĆ DOBRĄ ZMIANĘ – ZAPOWIEDŹ.

— PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM PREZES PIS MÓWIŁ O POTRZEBIE ODBUDOWY MORALNEGO PORZĄDKU – BEATA LUBECKA.

— KACZYŃSKI: Częścią tego planu, częścią odbudowy godności musi być prawda o katastrofie smoleńskiej. Gdy między Domem bez kantów a Hotelem Europejskim stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego, tp zaraz za Pałacem stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

— KACZYŃSKI MÓWIŁ TEŻ O ZMAGANIACH Z REBELIĄ.

— KACZYŃSKI: Rebelia tych, którzy chcą by było tak, jak dawniej. Dobra zmiana trwa, ale do zwycięstwa jeszcze daleko.

— PRZYPOMNIENIE WYPOWIEDZI KACZYŃSKIEGO Z SEJMU O TERRORYSTACH.

— PO URAŻONA TĄ WYPOWIEDZIĄ CHCE W PRZYSZŁYM TYGODNIU POSKARŻYĆ SIĘ DO PROKURATURY.

*****

FAKTY TVN

— JAROSŁAW KACZYŃSKI JUŻ WIE, GDZIE STANĄ DWA POMNIKI SMOLEŃSKIE.

— POMNIK PRZED RATUSZEM WOJEWODA Z PIS MIAŁ POSTAWIĆ Z NARUSZENIEM PRAWA – Paweł Płuska: To akurat – wydaje się – nie ma znaczenia dla Jarosław Kaczyńskiego i PiS-u. Pomnik przed ratuszem wojewoda z PiS – jak twierdzą władze miasta – postawił z naruszeniem prawa. Podobnie ustawiono ten tymczasowy pomnik przed Pałacem Prezydenckim.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI: Wierzę w to głęboko, że tu, między Domem bez kantów a Hotelem europejskim stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego.

— POMNIK PREZYDENTA PEWNIE STANĄŁBY TYŁEM DO POMNIKA MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO – Płuska dalej: Dokładnie tu, na Osi Saskiej. W miejscu, gdzie dziś stoi ogródek kawiarniany, za którym jest mały parking hotelowy i pomnik marszałka Piłsudskiego, do którego pomnik prezydenta pewnie stanąłby tyłem.

— JAROSŁAW JÓŹWIAK: Nie ukrywam, że byłaby to nieco kuriozalna sytuacja.

— JÓŹWIAK DALEJ: Przypominam, że stanowisko konserwatora jest konsekwentne od wielu lat, że Krakowskie Przedmieście jest skończonym układem i to nie dotyczyło tylko pomnika smoleńskiego. Przypomnę, że kilka lat temu Igor Mitoraj chciał postawić pomnik Jana Pawła II w okolicach Kościoła św. Anny. Również takiej zgody nie było.

— ALE PREZES KACZYŃSKI TAKICH UKŁADÓW NIE LUBI I NA KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE MA JESZCZE JEDEN PLAN – Płuska.

— KACZYŃSKI: Tu, zaraz za Pałacem, gdzieś obok kościoła, stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

— JOACHIM BRUDZIŃSKI: To, że te pomniki powstaną, taka jest wola setek tysięcy Polaków, którzy parę godzin po tej katastrofie – zbierając się na Krakowskim Przedmieściu – wskazały miejsce, gdzie te pomniki powinny stanąć. Zapewniam pana, że stanie.

— JOANNA SCHEURING-WIELGUS: Mam pytanie do Jarosława Kaczyńskiego, czy on jest odpowiedzialny za przestrzeń miejską, architekturę, która jest w mieście.

— KACZYŃSKI WCIĄŻ NAWOŁUJE DO WALKI – Płuska: Mimo pełni władzy i takich jak ten ostatni sondaż, w którym PiS ma większe poparcie niż dwie kolejne partie opozycyjne razem wzięte, prezes Kaczyński wciąż nawołuje do walki.

— RAFAŁ GRUPIŃSKI: Musi to pogańskie ognisko w istocie rozdmuchiwać, żeby mu się nie rozpadło zaplecze polityczne.

— WEDŁUG KACZYŃSKIEGO, TRWA KOLEJNY ETAP WALKI Z REBELIĄ – Płuska.

— Z WYSOKĄ FREKWENCJĄ ALE BEZ HONOROWEGO PATRONATU PREZYDENT WARSZAWY ULICAMI STOLICY PRZESZŁA PARADA RÓWNOŚCI.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— JAROSŁAW KACZYŃSKI KOLEJNY RAZ ZAPEWNIŁ, ŻE JEGO PARTIA BĘDZIE DALEJ KONSEKWENTNIE ZMIENIAŁA POLSKĘ, PRZECIWNA TYM ZMIANOM OPOZYCJA NIE PRZEBIERA W SŁOWACH – zapowiedź.

— WCZORAJ W SEJMIE GRZEGORZ SCHETYNA I JEGO FRAKCJA ZAATAKOWALI PREZESA PIS – KLAUDIUSZ POBUDZIN.

— WYPOWIEDŹ KACZYŃSKIEGO NA MIESIĘCZNICY O “REBELII”

— POBUDZIN: Dziś nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego otrzymał pisarz i poeta Jarosław Marek Rymkiewicz.

— FRANKOWICZE MAJĄ DOŚĆ, PODCZAS PROTESTU W WARSZAWIE DOMAGALI SIĘ SZYBKICH PRAC NAD USTAWĄ – ZAPOWIEDŹ.

— BARTŁOMIEJ GRACZAK: Frankowicze mają plan, zakłada spłatę kredytu po kursie z dnia spłaty. Frankowicze zapowiedzieli ultimatum – 25 października mają zaprzestać spłacania kredytu. To dokładnie rok po wyborach.

obraz

300polityka.pl

 

PIĄTEK, 10 CZERWCA 2016

Grupiński do Kaczyńskiego: Będzie pan nazywany w przyszłości Kubą Rozpruwaczem polskiej demokracji

Grup

Grupiński do Kaczyńskiego: Będzie pan nazywany w przyszłości Kubą Rozpruwaczem polskiej demokracji

Polityk PO podczas debaty nad projektem ustawy antyterrorystycznej zwrócił się do ministra Macieja Wąsika i prezesa Kaczyńskiego:

„Pan minister Wąsik, skazany na trzy lata za nadużywanie władzy za pierwszych rządów PiS, przygotowuje obywatelom ustawę, w której nadużywanie władzy jest poszerzane. Pan poseł Kaczyński, który zmienia dziś Rzeczpospolitą, nie będzie miał w annałach historii dobrych wspominków. Będzie pan, panie pośle Kaczyński, nazywany w historii Kubą Rozpruwaczem polskiej demokracji”

Screenshot 2016-06-10 at 15.22.30

 grupiński

300polityka.pl

PIĄTEK, 10 CZERWCA 2016

Schetyna do Kaczyńskiego: To jest dzień pańskiej hańby. Będzie pan prosił prezydenta Dudę, żeby pana ułaskawił

Screenshot 2016-06-10 at 17.29.56

Schetyna do Kaczyńskiego: To jest dzień pańskiej hańby. Będzie pan prosił prezydenta Dudę, żeby pana ułaskawił

Grzegorz Schetyna zwrócił się dziś podczas debaty o ustawie antyterrorystycznej w Sejmie do prezesa PiS:

„Panie prezesie Kaczyński, to jest dzień pańskiej hańby, hańby pana partii. Dzisiaj dwa razy się skompromitowaliście. Jest pan ojcem ustawy o inwigilacji. Za to pan politycznie zapłaci. Razem z ministrem Wójcikiem. Będzie pan prosił o to prezydenta Dudę, żeby was ułaskawił. To jest kompromitacja, wstyd i oszustwo, i pan za to zapłaci, panie Kaczyński”

schetyna

300polityka.pl

PIĄTEK, 10 CZERWCA 2016

Kaczyński do opozycji: Wy myślicie w sposób krótki. Nie ma takich grabi, co by od siebie, no skąd pochodzicie i tacy jesteście

Kaczyński do opozycji: Wy myślicie w sposób krótki. Nie ma takich grabi, co by od siebie, no skąd pochodzicie i tacy jesteście

Jak mówił Jarosław Kaczyński w Sejmie, w trakcie głosowania and poprawkami do ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji:

„Rzeczywiście warto zwołać Konwent Seniorów, żeby pewne fakty wyjaśnić, a w szczególności ten, że ogromne straty, o których ciągle mówicie, powstały w jednym SKOK-u, tzn. Wołomin i to w trakcie, kiedy był on już pod pełnym nadzorem KNF-u. Wiem, ale możecie krzyczeć, ale to fakty. KNF na różnego rodzaju uwagi i postulaty ze strony Kasy Krajowej nie reagował. Po drugie, jeżeli chodzi o wniosek śp. brata, a już tyle żeście o nim po śmierci powiedzieli, że moglibyście już zaniechać, bo skompromitowaliście się straszliwie, pokazaliście, że jesteście poza polską kulturą, został przez TK w wielkiej mierze uwzględniony. To jedna sprawa i wreszcie to określenie, którego nieustannie używacie. Rozumiem, że nie jesteście w stanie zrozumieć, że ktoś kto broni jakiejś instytucji, a były takie momenty, w których broniliście SKOK-ów, nie dlatego, że ma tam interesy, tylko w imię pewnego szerszego interesu. To poza waszym sposobem myślenia. Wy myślicie w sposób krótki. Nie ma takich grabi, co by od siebie, no skąd pochodzicie i tacy jesteście”

kaczyński

300polityka.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.