Kaczyński, 15.06.2016

 

Wraca IV RP. Kaczyński powraca do dawnego planu. I zapowiada rewolucję przemysłową

dżek, PAP, 15.06.2016

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

IV Rzeczpospolita, którą dzisiaj budujemy, to państwo suwerenne wobec innych krajów oraz podmiotów międzynarodowych i gospodarczych – powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński na Kongresie Impact’16 w Krakowie.

- IV Rzeczpospolita, którą dzisiaj budujemy, to państwo suwerenne wobec innych państw i podmiotów międzynarodowych i gospodarczych. Będziemy podejmować decyzje we własnym interesie, będziemy podejmować decyzje sami – mówił prezes PiS. Jak podkreślił, jest to warunek konieczny do przeprowadzenia rewolucji przemysłowej.

Zaznaczył, że każda rewolucja dotyczy ludzi i jest dla ludzi. Według Kaczyńskiego to, co wydarzyło się w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, doprowadziło do „stanu powstania różnego rodzaju społecznych blokad dla awansu i samorealizacji”.

 

- To, co planujemy, to, co podejmujemy, jest niczym innym jak przełamaniem tych blokad, które tkwią zarówno w mechanizmie funkcjonowania polskiego państwa, jego biurokracji, jak także w układach społecznych – powiedział prezes PiS. Przełamanie tych blokad – jak podkreślił – ma dać szansę ludziom, w szczególności młodego pokolenia.

Kolejną blokadą – wymieniał – jest luka kredytowa, która polega na tym, że „ludzie, którzy mają inicjatywę, którzy mogliby coś uczynić, nie mają ani zdolności kredytowej, ani tym bardziej własnych pieniędzy”. Tę lukę też trzeba zlikwidować – dodał.

TOK FM

 

ŚRODA, 15 CZERWCA 2016

Drugi dzień wizyty Petru w Brukseli. Ostatnim, najważniejszym punktem – rozmowa z Timmermansem

13:40
petru1

Drugi dzień wizyty Petru w Brukseli. Ostatnim, najważniejszym punktem – rozmowa z Timmermansem

Lider Nowoczesnej kończy dziś dwudniową wizytę w Brukseli. Ryszard Petru spotkał się już z Hansem van Baalenem, przewodniczącym ALDE, a także odbył roboczy lunch z Alexandrem Graf Lambsdorffem – wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. O 13:30 rozpoczęło się spotkanie polskiego polityka z Margrethe Vestager – komisarzem ds konkurencji w KE.

Serię spotkań Petru zakończy rozmową z Fransem Timmermansem – ta zaplanowana jest na 15:30. O 16:10 zaś lider Nowoczesnej organizuje briefing prasowy przed Berlaymont Building.

 

12:15

Kaczyński: Plan Morawieckiego jest w centrum wielkiego planu IV RP

Jak mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Krakowie, na kongresie Impact CEE:

„Musimy wykorzystać to wszystko, co jest siłą państwa, pozytywną siłą państwa. Nie chodzi w żadnym wypadku o etatyzm, ale o to, by odtwarzać gospodarkę państwową. Nie mamy tego rodzaju celów, zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby to skuteczne. Chodzi o coś innego. Państwo dysponuje zarówno możliwościami ekonomicznymi – jak i tymi w sferze administracji – w tym możliwościami odnoszącymi się do przedsięwzięcia, które jest konieczne do powodzenia tej rewolucji: tym wszystkim, co będzie się składało – mam nadzieję – już niedługo na udany proces informatyzacji naszego aparatu państwowego, to bardzo poważny element całego wielkiego przedsięwzięcia. Poważny, ale będący tylko i aż filią przedsięwzięcia, które jest w centrum wielkiego planu IV RP. To przedsięwzięcie ma swoje nazwisko i tak się składa, że człowiek to nazwisko siedzi tutaj, naprzeciw mnie”

Jak mówił dalej:

„To Mateusz Morawiecki i plan Morawieckiego. To ma być przedsięwzięcie, które będzie zarówno budowało bezpośrednie zaplecze dla rozpoczęcia budowy czwartej rewolucji przemysłowej, ale będzie budowało także kontekst, bo przecież ta rewolucja wymaga różnego rodzaju zmian, likwidacji deficytów, które istnieją w naszym kraju. Deficytu energii, w infrastrukturze i wielu innych, wymaga ustalenia kierunku, wskazania tych terenów, obszarów, gdzie to działania gospodarcze może być szczególnie skuteczne i dopiero połączenie razem inwencji, inteligencji, zdolności, czasem wybitnych talentów Polaków, z tym przedsięwzięciem może dać efekt, który pozwoli powiedzieć za ileś tam lat, że rewolucja w Polsce się nie spóźniła, że nie jesteśmy wtórni, że idziemy w awangardzie, że Polska się zmienia”

12:00

Kaczyński: IV RP, którą budujemy, to państwo suwerenne wobec innych państw. Sami będziemy podejmować decyzje


Jak mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Krakowie, na kongresie Impact CEE:

„Pierwsze pytanie, które musimy sobie postawić, to pytanie o to, czy Polska jest dziś państwem suwerennym, tzn. czy jest państwem, które może podjąć działania zmierzające do wsparcia tej rewolucji, bo państwo samo przeprowadzić jej nie może. Chcę powiedzieć jasno: IV RP, którą dzisiaj budujemy, choć jest to dopiero początek drogi, to państwo suwerenne wobec innych państw i podmiotów międzynarodowych, ale także wobec wielkich podmiotów gospodarczych. Będziemy podejmować decyzje w polskim interesie, decyzje sami. Ten warunek jest dzisiaj spełniony, jest w trakcie spełnienia”

10:56
Screenshot 2016-06-15 at 10.48.51

Gowin na Impact’16: Nie interesuje nas drobny postęp, chcemy śmiałego cywilizacyjnego skoku

Jak mówił dziś wicepremier Jarosław Gowin, podczas otwarcia kongresu Impact CEE w Krakowie:

„Rozmawiamy już nie o tym, czy dokonamy drobnego postępu, tylko rzecz dotyczy śmiałego cywilizacyjnego skoku. Kongres będzie gromadzić setki start-upów, dziesiątki międzynarodowych i polskich koncernów. W ciągu 2 tygodni zarejestrowało się 3,5 tys. uczestników. Dobre zmiany w polskiej gospodarce nie dokonają się bez przedsiębiorców, ale i bez polityków. Rządowy plan rozwoju skupia siły wszystkich ministerstw. Wraz z ministrem Morawieckim, Streżyńską, będziemy odsłaniać kolejne elementy planów rządowych. Kongres jest formą budowy jak najlepszych relacji między światem polityki, a światem nauki, światem przedsiębiorców”

Kongres organizuje środowisko skupione wokół Jarosława Gowina. Tematem przewodnim jest Czwarta Rewolucja Przemysłowa i jej wpływ na rozwój ekonomii, technologii oraz społeczeństwa. W wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy uczestników w tym: przedsiębiorców, przedstawicieli świata kultury i nauki oraz instytucji państwowych.

received_1072845476087005

09:09
full_20100629_131333

Jarosław Kaczyński o 11:20 wystąpi na kongresie Impact CEE 

Jarosław Kaczyński będzie najważniejszym mówcą i gościem specjalnym otwierającym krakowski kongres gospodarczy Impact CEE. W kongresie wezmą udział także wicepremierzy: Gowin i Morawiecki oraz minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Jednym z gości jest też współautor sukcesów wyborczych Baracka Obamy, obecnie odpowiedzialny za strategię Ubera David Plouffe.

Kongres organizuje środowisko skupione wokół Jarosława Gowina. Tematem przewodnim jest Czwarta Rewolucja Przemysłowa i jej wpływ na rozwój ekonomii, technologii oraz społeczeństwa. W wydarzeniu bierze udział  ok. 2 tys. uczestników w tym: przedsiębiorców, przedstawicieli świata kultury i nauki i instytucji państwowych

jarosław

 

doDziś

 

Ck_Ww26WkAAbFxS

300polityka.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.