Morawiecki, 28.04.2016

 

Senior o juniorze: „Syneczku, dość siedzenia na workach ze złotem”. Kornel Morawiecki o przyszłości syna

Pj, 28.04.2016

Wicepremier Mateusz Morawiecki

Wicepremier Mateusz Morawiecki (ŁUKASZ KRAJEWSKI)

1.Kornel Morawiecki potwierdza, że to on namówił syna do wejścia do rządu PiS
2.Przyznaje w Radiu Zet, że też zarzucał synowi bycie „banksterem”
3.Marszałek-senior zastanawia się nad przyszłością wicepremiera
Coraz częściej w mediach pojawiają się spekulacje o tym, że premier Beata Szydło jest w niełasce u prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnio, tygodnik „Polityka” powołując się na wypowiedzi ważnych polityków PiS i niektórych ministrów napisał, że Beata Szydło nie przetrwa na stanowisku nie dłużej niż kilka miesięcy, a jej naturalnym zmiennikiem byłby wicepremier Mateusz Morawiecki.Członek drużyny

Ojciec wicepremiera, Kornel Morawiecki przyznał dziś w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet, że namawiał swojego syna do wejścia do rządu PiS. Odniósł się też do spekulacji, że miałby zastąpić Beatę Szydło.

„Mój syn jest członkiem drużyny pani Beaty Szydło. Nie ma ani zamiaru, ani szans by być premierem. Czy się nadaje? No nadaje się, ale nie ma takiej możliwości. Nie mam jednak pojęcia, jakie są zamiary prezesa Kaczyńskiego – powiedział.

Na worku z pieniędzmi

Monika Olejnik zauważyła, że z Mateuszem Morawieckim część środowisk prawicowych może mieć problem, ponieważ pracował w prywatnym banku, Kornel Morawiecki odparł, że sam też wypominał obecnemu wicepremierowi bycie „banksterem”. „Mówiłem mu, dość siedzenia na tych workach ze złotem” – wspominał wydarzenia z końca poprzedniego roku Kornel Morawiecki.

„Kocham mojego syna, więc cieszę, się, że nie tylko ja, ale że Polska go dobrze wychowała. Ma takie polskie sumienie, serce, jest wrażliwy. Cieszę się i chciałbym żeby mu się udało, się transformowanie Polski, żeby sobie poradził z gospodarką” – mówił Kornel Morawiecki.

morawieckiSenior

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.